Yönetmen koltuğunda David Fincher’ın oturduğu ve başrolünde Brad Pitt’in yer alacağı World War Z 2’nun uzun süredir ertelenen çekimleri, haziran ayında başlıyor.

Garry Lane rolünde Brad Pitt‘in olduğu, yönetmeni Marc Foster‘ın kaleme aldığı aynı isimli romandan uyarlanan World War Z, gişede büyük bir başarı elde etmişti. Çekileceği uzun süre önce kesinleşen devam filmi, buna rağmen pek çok kez ertelenmek zorunda kaldı.

İlk etapta filmi yönetmesi düşünülen J.A. Bayona, Jurassic World: The Fallen Kingdom filminde yer almayı tercih etmişti. Daha sonra David Fincher ile anlaşan yapımcılar, Fincher’ın Mindhunter‘ın 2. sezonuna devam edecek olmasından dolayı çekimleri ertelemek zorunda kaldılar. Başroldeki Brad Pitt’in, Quentin Tarantino‘nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood‘da yer alacak olması nedeniyle çekimler bir kez daha ertelendi.

Beautiful Boy’un galasında Variety‘e konuşan yapımcı Dede Gardner,

“Çekimlere haziran ayında başlıyoruz. Başka bilmemiz gereken ne var? Brad Pitt, Gerry Lane rolüne geri döndü. David Fincher da hâlâ filmin yönetmeni.” dedi.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here