1969’da “üç gün boyunca barış, aşk ve müzik” sloganıyla gerçekleştirilen efsanevi Woodstock Festivali’nin 50. yıl dönümünde düzenlenecek olan Woodstock 50 iptal oldu!

Festivalin kurucularından Micheal Lang, Ocak ayında 100 bin bilet satılacak bir Woostock Festivali yapılacağını duyurdu. 16-18  Ağustos’ta New York’ta yer alması planlanan festival için birçok ünlü isim kendine yer ayırtmıştı bile. Miley Cyrus, Jay-Z, Imagine Dragons, The Killers, The Black Keys, Cage The Elephant ve Halsey gibi isimler festival için hazırdı.

 

Fakat Mart ayında festivalle ilgili sorunlar doğmaya başladı ve 22 Nisan’da satılması gereken biletler satışa sunulmadı. Bunun üzerine festivalin mali destekçileri geri çekilirken; Dentsu Aegis Network isimli organizasyon şirketi geri çekilme gerekçesi olarak “sanatçıların ve katılımcıların güvenliği ile sağlığının güvence altına alınamayacak olunmasını” söyledi.

Festival’in Mayıs ayında tekrardan mali destek bulmasına rağmen bu sefer de sahne alacak isimlerin geri çekilmesi yüzünden festivalin resmen iptal olduğu açıklandı. Biletler hiç satışa çıkarılmadığı için festivale girişlerin ücretsiz olacağı beklenen Woodstock 50, 31 Temmuz’da yani festival gününden 2 hafta önce iptalini resmen duyurdu.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here