Fast and Furious filminin Gisele’i, DC evreninin meraklı, hırslı ve kararlı Amazon prenses Diana’sı, nam-ı diğer Wonder Woman’ı, başarılı ve yetenekli aktris Gal Gadot’u gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Güzel oyuncu 30 Nisan 1985 tarihinde İsrail’de, öğretmen bir anne ve mühendis bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Atalarının Avrupa’dan göç ederek İsrail’e yerleştiği bilinen Gal Gadot, gençlik yıllarında iki sene İsrail Savunma Kuvvetleri’nde görev yaptı. Aldığı rollerde askerlik yapışının ve silah kullanmayı bilmesinin etkisinin yadsınamaz olduğunu düşünen oyuncu için kariyeri modellikle başladı.

2004 yılında İsrail Güzellik Yarışması’na katılan Gadot, bu yarışmayı kazandı ve bunun ardından Miss Universe’e İsrail’i temsil etmek üzere katıldı.

2008 yılında İsrail’in en büyük giyim markalarından Castro’nun modellerinden biri olarak çalışmaya başladı ve sonrasında uluslararası giyim kampanyalarında ve markalarında da çalıştı. Modellik kariyerini başarıyla sürdürürken kariyerinin gidişatını farklı bir yöne çevirme kararı alarak hukuk okumaya başlayan Gadot, Quantum of Solace’deki Bond kızı Camille Montes rolü için seçmelere katıldı fakat oyuncu yönetmeni tarafından ‘Fast And Furious 4’ filmi için seçilerek akıllarda yer edineceği Gisele rolünü almış oldu. Bu rolle beraber kalbimizi kazanmasının yanı sıra Hollywood kariyerine de adımını atmış oldu.

2010 yılında Cameron Diaz ve Tom Cruise ile birlikte ‘Knight and Day’ filminde rol alan Gadot, bu esnada İsrail yapımı şovlarda görev almayı da sürdürdü.

2016 yılında Criminal filminde rol alan Gal Gadot başarılı bir performans sergiledi ve yine aynı sene DC evrenine giriş yapan oyuncunun Wonder Woman karakterine hayat verdiği ilk film ‘Batman v Superman’ oldu. Film eleştirilerinde Gal Gadot’un oyunculuğu beğenilen noktalar arasında yer alarak yetenekli oyuncunun simasını bir kez daha ve bu kez çok daha belirgin bir şekilde hafızalarımıza kazıdı.

Wonder Woman’ı canlandırdığı için büyük bir mutluluk duyduğunu her seferinde yineleyen aktris, DC evreninin bir parçası olurken bir yandan da güçlü bir kadın rolü olan Wonder Woman’ın kadınlara örnek olmasını da istediğini belirtti. Eşitlikten yana olduğunu bir dergiye verdiği röportajında şöyle belirtti Gadot: “Cinsiyeti önemsiz bir mesele haline getirene kadar çok uzun bir yolumuz var. Bunun olup olmayacağını bilmiyorum fakat bu umarım gerçekleşir. Çünkü hayat o zaman çok daha güzel, daha az karmaşık olur. Erkekler için de.”

Wonder Woman rolüyle kendine verilen şansı yalnızca kadınları etkilemek değil aynı zamanda insanları da etkilemek için bir fırsat olarak gören Gal Gadot’u ise son olarak birçok eleştiri alan Justice League filminde izledik.

Kaynak:1,2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here