Wikipedia, resmi Facebook sayfasının profil fotoğrafını değiştirdi. “We Miss Turkey” ibaresinin yer aldığı bir profil fotoğrafı koydu.

2017 yılının Nisan ayında ülkemizde erişimi engellenen ünlü ansiklopedi Wikipedia, yeniden faaliyete geçmek için birkaç kampanyaya imza atıyor. Türkiye’yi terör örgütleriyle aynı zeminde gösteren içerikler barındırdığı için yasaklanan Wikipedia, sosyal medya hesabından “Türkiye’yi özledik” kampanyasını duyurdu. 5 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook sayfasında Türkiye hakkında kendilerine sorularak soruları yanıtlayacağını açıklayan Wikipedia’ya yaklaşık 11 aydır erişim sağlanamıyor.

Wikipedia Facebook hesabından paylaşılan mesaj

Wikipedia, resmi Facebook hesabından “Bir sabah uyansanız ve Wikipedia’ya erişemeseniz ne hissederdiniz? Türkiye 10 ay önce bu durumu yaşadı. Türkiye’de yaşayan 80 milyon insan bir anda Wikipedia’yı okumaktan ve Wikipedia’ya destek vermesine izin verilmedi. İşte bu yüzden bu hafta boyunca Türkiye ile ilgili bilgiler paylaşacağız. #WeMissTurkey etiketiyle bize Türk kültürüyle ilgili soruları sorun ve biz de bütün bir hafta boyunca bilgileri güncelleyelim” şeklinde mesaj paylaştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here