Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığından beri dur durak bilmiyor ve karşımıza bomba gibi bir güncellemeyle daha geliyor. Bu sefer gelen yenilikler işimize hayli yarayacak. Peki bu güncellemeler neler, sizin için inceliyoruz.

WhatsApp, gelecek olan güncellemeyle birlikte zaman-konum gibi çıkartmaları aktif hale getirecek. Yani Instagram’da yaptığımız gibi bu çıkartmaları fotoğraf ve videolara sabitleyebileceğiz. 

 

Diğer bir yenilik ise “Spam Uyarısı” özelliği. Bu özellikle sizi rahatsız eden ve sık sık spam mesajı yollayan kişileri WhatsApp’a rapor edebileceksiniz.

 

Hepimiz biliyoruz ki WhatsApp’ta sesli aramayı yalnızca tekil kişilerle yapabiliyorduk. Ancak bu yenilikle birlikte WhatsApp gruplarında sesli arama gerçekleştirilebilecek.

 

Diğer bir yenilik ise “Herkesten Sil” özelliğinin uzatılmış olması. Güncel olarak WhatsApp, attığımız mesajları silmemiz için bizlere sadece 7 dakika veriyordu. Ancak gelecek olan güncelleme bu özelliği 1 saat 8 dakika 16 saniyeye kadar uzatıyor.

 

Güncelleme, önümüzdeki günlerde iOS ve Android için kullanıma sunulacak. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here