WhatsApp yaptığı yenilikler kadar skandallarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Uygulamanın yakın zamanda aldığı karar, milyonlarca WhatsApp kullanıcısını yakından ilgilendiriyor. Üstelik bu karar, ilerleyen zamanlarda büyük yankı uyandıracak gibi duruyor.

WhatsApp eski telefonlar için desteğini kesiyor!

Geçtiğimiz yıllarda WhatsAppBlackBerry OSBlackBerry 10 ve Windows Phone 8.0 olan cihazlar için güncellemeleri durdurmuştu. Şirket, uygulamanın Android 4.0+iOS 7+ ve Windows Phone 8.1+ cihazlar için kullanıma kalacağı konusunda kararlı gibi duruyor.

Kısacası, telefonlarınızın işletim sistemi eğer eskiyse, artık yeni WhatsApp güncelleme paketlerinden yararlanamayacaksınız.

Hatta WhatsApp, bu konu ile ilgili geçen yıl kendi blogunda, bazı açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamaya göre uygulama, Windows Phone 8.0, BlackBerry OS, BlackBerry 10 ve daha eski platformları çalıştıran cihazlar için son kullanım tarihi 31 Aralık 2017 olacak belirlemişti. Ek olarak, Android 2.3.7 veya daha eski sürümleri de çalıştıran uygulama, 1 Şubat’tan itibaren çalışmayı durduracak gibi duruyor. Son olarak, Nokia S40 cihazları içinde 31 Aralık 2018’e kadar  uygulama kullanılacak. Daha sonra da uygulama ile telefon arasında ilişki kesilecek gibi duruyor. Bu kararın, kullanıcıların gelecek işletim sistemlerini kullanmaları için yapıldığı dile getiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here