Bilim-kurgu dizi Westworld‘ün 3. sezon 2.bölümünde bir Game of Thrones bağlantısına yer verildi. Dizinin yapımcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, yer alan sahneler hakkında konuştu.

HBO‘da yayınlanan ve tüm dünyada ilgi ile takip edilen bilim-kurgu dizisi Westworld’ün yeni yayınlanan “The Winter Line” isimli bölümünde Game of Thrones bağlantısına yer verildi. GOT karakteri Khaalesi’nin ejderhalarından biri olan Drogon’un robotların üretildiği bölümünde yer aldı. Aynı sahnede dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, robot tasarlayan teknikerler olarak gösterildi. Bölüm boyunca GOT’ tan sahnelere de yer verildi.

Bölümün yayınlanması sonrası dikkat çeken sahne ile ilgili dizinin yapımcıları olan Jonathan Nolan ve Lisa Joy, bu fikrin ilk olarak George R. R. Martin‘a ait olduğunu ve iki dizinin karakterlerinin bir araya geldiği crossover bölümlerine aşina olduğunu belirtti. Dragon’un hayranları heyecanlandırdığını bilen Nolan, bu bağlantının sınırlı kalacağını ve dizide daha fazlasını göremeyeceklerini de söyledi.

Kaynak: 1, 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here