HBO ve vizyoner Damon Lindelof, efsane çizgi roman serisi olan Watchmen’i bu yılın sonunda televizyonlara çıkaracak. Alan Moore ve Dave Gibbons’ın muhteşem eserinin düz bir uyarlamasını yapmak yerine, Zack Snyder’in 2009’daki uzun metrajlı filmi ile yaptığı gibi, Lindelof ve ekibi de yepyeni bir hikaye anlatmak için kitabın yarattığı dünyayı kullanacak. Şimdi de Watchmen dizisinin detayları gün yüzüne çıktı.

Sonunda çeşitli fragmanlardan gördüklerimiz bir anlam kazandı ve neden her karakterin bir çeşit maske taktığını öğrenebildik. Açıklamaların olduğu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Lindelof videoda; “Watchmen sayesinde, biz toplum olarak, maske takan ve suçla savaşan kahramanlar hakkında bir şeyler hissediyoruz. Bizim yaptığımız Watchmen’i anlamak için çizgi romanları okumanıza gerek yok.” dedi. Açıklamasına yeni bir tehditle karşı karşıya kalacağımızı anlatarak devam ediyor: “Dizide, Seventh Cavalry isminde bir terör örgütü meydana çıkacak. Bu olay nedeniyle polisler, kendilerini ve ailelerini korumak için maske takacaklar.” Oyuncular ve yapımcılar dizide birçok twistin olduğunu da açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here