Ubisoft yaratıcı direktörü Clint Hocking Watch Dogs Legion’da köpeklerin yer almayacağını açıkladı. Bu açıklama – oyunun da ismini göze alınca 🙂 – biraz tuhaf gelebilir ancak arkasında gayet mantıklı bi sebep yatıyor.

Hocking, oyunda köpeği olan bir NPC’yi ve olmayan bir NPC’yi vurmanın arasında büyük fark olduğunu belirtti. Çünkü bir köpek sahibi bir NPC’yi vurduğunuzda köpeğe ne olacağı veya köpeğin ne yapacağı bir hayli problem konusu olmuş. Ya bütün Londra’da fazlasıyla distopik bir şekilde başıboş köpekler görecektik ya da Hocking köpekleri kaldırma kararı alacaktı. Sizce hangisi daha mantıklı?

Bu kararın arkasında yatan neden ise Watch Dogs Legion’da NPC’lerin de bir hikayesi, senkronizasyonu ve kendileri arasında etkilişiminin olacak olması ve bunun yanında bizim direnişimize katılması için NPC’leri yanımıza alabilecek olmamız. Yani NPC’lerin bu kadar detaylı ve interaktif yapıldığı bir oyunda köpeklerin de bu şekilde yapılması gerekmiş ve Ubisoft’da köpekleri kaldırma kararı almış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here