Warframe’i bilmeyenimiz yoktur. Oynamadıysanız bile ismini duymuşsunuzdur; “Şöyle ücretsiz bir oyun var uzaylı muzaylı gel oynayalım.” 2013’te çıktığından beri durmadan kendini geliştiren ve oyuncu topluluğuna önem veren bir oyun. 6 Temmuz’da yapılan yıllık Warframe şenlikleri olan Tennocon’da oyunun nasıl gelişeceği, yeni olarak neler geleceği, yeni bir açık dünya ve yeni oyun modları tanıtıldı. Bir de yeni oyuncuları çekmek ve onlara oyunu tanıtmak için sinematik çıkardılar. Sinematiği aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Şimdi geçelim Tennocon detaylarına.

Digital Extreme, ilk olarak yeni bir açık dünya tanıttı. Duvuri Paradox ismindeki bu dünya keşfedilmeye müsait olacak ve devasa bir haritaya sahip olacak. Fakat yeni dünya hakkında bilgi vermediler.

Kuşkusuz TennoCon’daki en çok beklenilen şey yeni bir oyun moduydu. Digital Extreme, oyuncularını bu konuda da sevindirdi ve büyük gemi savaşlarına odaklanan yeni oyun modunu tanıttı. Yönetmen Steve Sinclair’e göre bu yeni oyun modu; “Tamamen diğer oyuncularla ve oyunun temel özellikleriyle ‘bağlantı’ ile ilgili.” Yeni oyun modunun ismi Empyrean. Bu modda yapay zeka gemileriyle ve rakip oyuncularla takım olarak savaşacağız. Sahibi olduğunuz gemiyi özelleştirip geliştirebileceksiniz, geminin silahlarını geliştirebileceksiniz ve geminize yeni üyeleri işe alabileceksiniz.

Duvuri Paradox ve Empyrean ne zaman çıkacak belli değil. Geliştiriciler yakın gelecekte daha çok bilgiyle karşımıza çıkacaklarını söylediler. Duyurulan özelliklerle ilgili daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here