Age of Empires ve Empire Earth birleşimi gibi olan ama Empire Earth’de daha çok benzeyen War Selection, 8 Ekim 2019’da Steam’de erken erişim olarak çıktı.

Oyunun farklı kılan tarafı ise, Taş Devri’nde basit bir kabile ile başladığımız oyunda zaman geçtikçe ve teknolojik gelişmeler oldukça yavaş yavaş kimliğimizi oluşturuyor ve en son Sanayi Devrimi’nden sonra ülkemizi seçip, kimliğimize kavuşabiliyoruz. Tabii o zamana kadar hayatta kalabilirseniz.

İlgili haberler : PUBG Mobile’dan İçerik GüncellemesiYenilikleri İle Fortnite Bölüm 2 Yayında!

Tanklarla, kılıç kuşanmış atlıların da savaşabilme ihtimali olan yapım oldukça ilgimi çekti diyebiliriz. Her zaman teknolojik olarak gelişip çeşitlilik barındıran oyunları sevmişimdir. Yani birileri Orta Çağ’da kılıç ve kalkan ile gezinirken birilerinde Yakın Çağ’a ulaşmış tank ve roketle ortalıkta gezinebilmesi çok güzel bir olay.

Ayrıca oyunu oynayacaklar için ufak bir tüyo vermek gerekirse, yayılımcı bir politika ile hayatta kalabilmek tek yol gibi gözüküyor oyunda. Çünkü artık teknolojinin gelişmesiyle beraber atılan roketler, bombalar eğer küçük bir yerleşim yeriniz varsa sizi tek hamlede bitirebilir. Yani ne kadar geniş alan o kadar hayatta kalma şansı.

Ayrıca 62 oyuncuya kadar destek veren Armageddon modu da oldukça ilgi çekici. Yani bir neyi battle royale modu da yerini almış oyunda. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilir ve mücadeleye sizde katılabilirsiniz.

Bu arada başta belirttiğim gibi oyun erken erişimde ve yeni çıktı. Zamanla her şey daha da güzel olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here