Ocak ayında CES 2018‘de tanıtılan HTC Vive Pro, sanal gerçekliği bir üst kademeye taşıyan yenilikle tekrar gündeme geldi. Peki bu yenilikler neler, birlikte inceleyelim.

HTC Vive’ın öncesinde sahip olduğu 2160×1200 piksel çözünürlük gelen yenilikle birlikte 2880×1600 piksele ulaştırılıp, PPI değeri(inç başına düşen piksel sayısı) ise 615’e kadar çıkarıldı.

Aynı zamanda cihazın ön kısmındaki ağırlık odağının tekrar elden geçirilip, daha fazla ayar yapıldığını söyleyen HTC, böylece cihazı daha konforlu kullanmamıza imkan verip, cihazı ergonomik bir forma sokmuş oldu. Ayrıca Vive’ın var olan arayüzü Viveport iken Viveport VR ile değiştirildi.

 

Cihazın her iki yanına yerleştirilen kulaklıklar VR deneyimimizi kat kat arttıracak nitelikte bir yenilik. Bu kadarıyla da yetinmeyen HTC, cihazla entegre amfilerle de ses tecrübesini nirvanasında yaşamamızı sağlayacak gibi duruyor.

Peki HTC VIVE PRO ne zaman bizlerle buluşacak?

Maalesef buna net bir cevabımız yok. Firma fiyat ve piyasaya çıkış tarihini ne yazık ki henüz açıklamadı. Ayrıca merak edenleriniz için cihazın videosunu da aşağıya bırakıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here