Geliştirme süreci devam, üretiminin Haziran 2019’da başlaması beklenen Golf 8’in ilk fotoğrafları paylaşıldı. “Volkswagen MQB” platformu üzerinde yükselecek olan araçta hibrit teknolojisinin bulunması bekleniyor.

Karşımızdaki görüntüler ilk prototiplerden birine ait olduğu için tasarım açısından keskin bir fark görmek ve ifade etmek mümkün değil. Ancak, elde edilen görüntüler daha keskin hatlara sahip bir Golf ile karşı karşıya olabileceğimizin sinyallerini veriyor. Bunun yanı sıra, Golf 8’in esnek VW MQB platformunun güncellenmiş bir versiyonu üzerine inşa edileceği biliniyor. Bu sayede daha uzun bir aks mesafesi sağlanacağı düşünülüyor. Kullanılan hafif malzemelerle de aracın 50 kg kadar hafiflemesi bekleniyor.

Kabin tarafını incelediğimizde, buradaki donanımın da geliştirme aşamasında olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Tasarım dili konusunda Touareg modelinde oldukça başarılı bir iş çıkaran Volkswagen’in, yeni Golf’te de bu başarıyı sürdürmesi bekleniyor. Dijital gösterge panelinin yenilenmiş haliyle yeni nesilde de devam edeceği görülürken, Touareg modelinden ödünç alınan otomatik vites topuzu ilk göze çarpan detaylar arasında yer alıyor. Merkezde yer alacak bilgi-eğlence sisteminin yerinde duran boşluk da buradaki sistemin henüz tam hazır olmadığına işaret ediyor.

Kaputun alt kısmıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmasa da, dizel ve benzinli motorların geniş bir yelpazede sunulması bekleniyor. Ayrıca, yakıt verimliliğini arttırmak için bazı benzinli seçeneklerde 48 Volt hafif hibrit sistemin de bulunacağı düşünülüyor.

2019 model Golf 8’in üretimine önümüzdeki yılın Haziran ayında başlanması bekleniyor. Avrupa satışları ise aynı yılın sonlarına doğru başlayacak.

Kaynak: 1 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here