2016’daki harika fragmanları ve pazarlama yönetimi sayesinde henüz çıkmadan hem tüm genel izleyicilerin hem de DC hayranlarının kalbini kazanmayı başaran Suicide Squad ne yazık ki çıkışının ardından karma karışık senaryosu, seksist alt tonları ve bir müzik klibini andıran editingi yüzünden kötü tepkiler ile karşılaştı ve şu anda Metacritic’te 40 puana sahip.

Fakat Warner Bros karakterlerin ve bu karaktleri hayata geçiren oyuncuların potansiyeline olan güveninin bir işareti olarak 2. bir filmini onaylarak filmi ön yapım aşamasına almıştı. Şimdi ise filmin yönetmeni hakkında da görüşülmeye başlandı ve Warner Bros’un aklında olan isim Guardians of the Galaxy Vol.1 ile Vol.2‘nin yönetmeni olan James Gunn’ın ta kendisi!

Hatırlayabileceğiniz üzere Gunn, geçtiğimiz yılın San Diego Comic Con‘u sırasında tekrardan gündeme gelen eski tweetleri yüzünden Disney tarafından kovularak Guardians of the Galaxy Vol. 3‘ün askıya alınmasına sebep olmuştu. Hollywood tarafından destek yağmuruna James Gunn, 2018’in Temmuz ayından itibaren sessizliğini korumaktaydı ve görünen o ki DC ve Warner Bros devam filminin senaryosunu yazmasına ek olarak Gunn’ın yönetmen koltuğunda oturmasını da istiyor.

The Hollywood Reporter‘ın söylemlerine göre gerçekleşmesi halinde film, yeni karakterler ve yeni oyunclardan oluşacak ve James Gunn’a %100 kreatif özgürlük verilecek. Adeta bir reboot tadında olacak filmin 6 Ağustos 2021‘de vizyona girmesi bekleniyor.

Guardians of the Galaxy filmleri ile son derece uçuk, sorunlu ve birbiri ile uyuşmayan karaktleri aynı çatı altında toplayarak bir aile ortamı yaratmayı başaran Gunn’ın Suicide Squad filminin tonuna uygun bir yönetmen olacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here