Hazır hava da güzelleşmişken, sosyalleşmek için sinemayı tercih edenler için Mayıs ayı içerisinde vizyona girecek olan ve kaçırılmaması gerektiğini düşündüğümüz filmleri bu içerikte topladık.
İyi seyirler!

5 MAYIS

Les Visiteurs – La Révolution

1793 yılında yaşayan 2 şövalye Montmirail ailesine yardım etmek için zaman yolculuğuna çıkarlar. Filmin yönetmen koltuğunda Jean-Marie Poiré oturuyor.

L’Odyssée

1946 da daha çocukken ilk kez yüzme deneyimini yaşayan Phil 10 yıl aradan sonra uluslararası şöhreti olan babası ile bir gemide karşılaşır fakat babasını insanlara solungaç takmak gibi çılgın bir fikirler bulur. Filmin yönetmen koltuğunda Jérôme Salle oturuyor.

T2 Trainspotting

Büyük vurgun yapıp kendi payının dışında arkadaşlarının payını da alan Mark’ın kaçışının üzerinden 20 yıl geçmiştir. Düzenli bir iş ve aile hayatına geçen Mark bir çılgınlık yapıp eski defterleri açmaya karar verir.  Simon ve Tommy ile yüzleşir. Filmin yönetmenliğini Danny Boyle üstleniyor.

The Last Face

Afrika’da bir çatışma bölgesinde görevli olan çekici ve yetenekli bir doktor kendisi gibi görevli bir kişiye aşık olur. Bu riskli ve zor iş ile aşk arasındaki dengeyi kurmak ne kadar kolay olacaktır? Filmin yönetmen koltuğunda Sean Penn oturuyor.

 

12 MAYIS

Alien: Covenant

Covenant’ın mürettebatı galaksinin uzak bir köşesinde kalan ve cennet diye tabir ettikleri yerin aslında tehlikeli ve karanlık bir yer olduğunu göreceklerdir. Filmin yönetmeni Ridley Scott.

Salt And Fire

Güney Amerika’da büyük bir ekolojik felaket gerçekleşir bir bilim adamı ise bunun için büyük bir şirketi ve şirketin başkanını suçlar. Ancak volkan patlaması gerçekleşince birlikte hareket etmeleri gerektiklerini göreceklerdir. Yönetmen filmde oyuncu olarakta yer alan Werner Herzog.

King Arthur: Legend Of The Sword

Babası öldürüldüğünde daha çocuk olan Arthur’un yerine tahta amcası geçer. Doğuştan gelen bu haktan habersiz bir şekilde arka sokaklarda yaşayan Arthur karşısına çıkan bir kılıcı yerinden oynatınca işler değişmeye başlar. Artık kendisine bırakılan mirasa sahip çıkması gerektiğini anlar. Filmin yönetmeni Guy Ritchie.

19 MAYIS

Le Jeune Karl Marx

Karl Marx ve Friedrich Engels’in ilk yıllarını konu edinen film Marx’ın 1844’te, Paris’e sürgüne gitmesini,yakın dostu ve çalışma arkadaşı olan Friedrich Engels’le tanışmasını birlikte komünizmin ve işçi hareketinin temellerinin atılmasını anlatıyor. Filmin yönetmeni Raoul Peck.

Personal Shopper

İçine kapanık bir kadın olan ve ünlü birinin özel alışveriş danışmanlığını yapan Maureen ikiz erkek kardeşini kısa bir süre önce ikiz erkek kardeşini kaybetmiştir. Acısı taze olan ve yas sürecinde olan kadına kardeşinin hayaletinde bir mesaj gelir. Filmin yönetmen koltuğunda Olivier Assayas oturuyor.

Scare Campaign

Şaka temalı popüler bir program olan Scare Campaign’in içeriği gizli kamera şakaları ve eski tarz korkutmalardır. Yeni nesil ile birlikte şakaları antika kalan ekip değişik bir şeyler yapmak ister ve ne kadar ileri gidebilecekleri konusunda sınırlarını zorlarlar. Filmin yönetmenleri Cameron Cairnes ve Colin Cairnes.

26 MAYIS

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Serinin yeni filminde çılgın kaptanımız Jack maceralarına devam ediyor. Kaptan Salazar, Şeytan Üçgeninden tüm korsanları öldürerek kaçar ancak Jack Sparrow hayatta kalmıştır. Salazar’ın gazabından korunmak için Poseidon’un asasının peşine düşen Jack güzel bir kadın ve genç bir delikanlı ile anlaşma yapar. Filmin yönetmenleri Joachim Rønning ve Espen Sandberg.

Gifted

Hayatı başarısızlıklarla geçen Frank, Florida kırsalında yeğenini büyütmektedir. Yeğen Mary okula başlayınca çok yetenekli olduğu keşfedilir bunu öğrenen anne ile Frank arasında Mary’yi kimin büyüteceği konusunda bir çatışma başlar. Yönetmen koltuğunda Marc Webb oturuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here