Eylül ayı geldi! Bu ay da sinema salonlarında vizyona girecek filmlerden, ilginizi çekebilecek olanları sizin için listeledik, keyifli seyirler dileriz.

1 Eylül

First Kill

Wall Street‘te başarılı bir bankacı olan Will, küçük oğlu Danny ile yeniden bir bağ kurabilmek için ailesini, büyüdüğü yerde bir av gezisine çıkarmaya karar verir. Danny ile Will avdayken birkaç suçluya rastlar ve suçlulardan birinin ölümüne şahit olur. Ters giden bir banka soygunu sonucu yaşanan bu olaylardan sonra suçlular, Danny’yi de rehin alır. Bunun üzerine Will, oğlunu kaçıranlara yardım etmek zorunda kalacak ve oğlunun hayatı karşılığında çalınan parayı geri almak zorunda bırakılacaktır.

What Happened to Monday?

Uzak bir gelecekte, nüfus artışının fazlalığı sebebiyle hükümetler, tek çocuk sahibi olma politikasını yürürlüğe koyar. Ancak birbirinin tamamen aynısı olan yediz kız kardeş, hükümetle tehlikeli bir oyun oynamaya başlar ve hepsi sanki bir kişiymiş gibi hareket eder. Her birinin Karen Settman olarak davrandığı kız kardeşler, büyük babaları tarafından haftanın günleriyle isimlendirilmiştir. Fakat bir gün kız kardeşlerden biri eve gelmeyecek ve o zaman asıl tehlike başlayacaktır.

 

8 Eylül

American Made

Tom Cruise‘un başrolünde yer aldığı film Barry Seal isimli dolandırıcı pilotun CIA tarafından işe alınmasıyla, başına gelen maceraları anlatıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Barry Seal farkında olmadan kendini CIA tarihinin en büyük operasyonlarından birinde bulur. Filmde Tom Cruise Domhnall Gleeson ve Sarah Wright gibi isimler de yer alıyor.

 

15 Eylül

It

Mama filminin yönetmeni, Andrés Muschietti  tarafından yönetilen film, Stephen King‘in aynı isimli romanından tekrar sinemaya uyarlanıyor. Maine ve Derry kasabalarında çocuklar yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başlıyor ve bir grup genç, hem kendi korkularıyla hem de korkunç palyaço Pennywise ile baş etmek zorunda kalıyor. Filmin başrollerinde ise Bill Skarsgård, Javier Botet, Owen Teague gibi isimler var.

American Assassin

Başrollerinde usta oyuncu Michael Keaton ve genç oyuncu Dylan O’Brien‘ın yer aldığı film, Mitch Rapp’in hikayesine odaklanıyor. 14 yaşında ailesini kaybeden Mitch, 23 yaşına geldiğinde sevgilisi Katrina’ya evlenme teklifi etmek ister fakat bulundukları yere bir silahlı saldırı olur ve Katrina hayatını kaybeder. Bu olaydan sonra CIA görevlisi Irene Kennedy tarafından işe alınan Mitch, Soğuk Savaş gazisi Stan Hurley tarafından yetiştirilecek ve ikili, Orta Doğu’da III. Dünya Savaşı’nı başlatmak isteyen gizemli bir ajana karşı göreve atılır.

22 Eylül

Kingsman: The Golden Circle

Kingsman serisinin ilk filmi Kingsman: The Secret Service, dünyayı tehlikelerden korumaya çalışan bağımsız ve uluslararası bir örgüt olan Kingsman’ı bize tanıtmıştı. Serinin ikinci filminde ise kahramanlarımız yeni bir görevle karşı karşıya kalıyor. Merkezleri yok edildikten ve dünya rehin alındıktan sonra, Kingsman ajanları bir kez daha harekete geçmek zorunda kalır ve Statesman denilen gizli bir Amerikan örgütünü keşfederler. İlk filmde başlayan komedi dolu macera böylece devam eder. Filmin kadrosunda ise Taron Eagerton, Colin Firth, Julianne Moore, Halle Berry, Channing Tatum ve Jeff Bridges gibi usta isimler yer alıyor.

29 Eylül

mother!

Kendi halinde bir çiftin hayatı, evlerine gelen beklenmedik misafirle tamamen değişecektir. Ünlü yönetmen Daren Aronofsky‘nin yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı bu gerilim filminin başrollerinde son zamanların popüler oyuncusu Jennifer Lawrence ve İspanyol oyuncu Javier Bardem yer alıyor.

Damat Koğuşu

Yönetmenliğini İlker Savaşkurt‘un yaptığı, Musa Can Pekcan, Diyar Karadaş, Barış Atay gibi isimlerin yer aldığı film, içlerinde mahkumların kendi yasadışı adalet düzenlerini kurdukları, damat koğuşlarını konu alıyor. Film uluslararası festivallerde de “Groom’s Block” ismiyle gösterime girdi. Yaşanmış gerçek hikayelerden esinlenilerek yazılan filmde, tecavüz suçlamasıyla bir damat koğuşuna getirilen Yusuf’un hikayesine odaklanılıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here