Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1010

Vikings dizisinde canlandırdığı Lagertha karakteriyle hepimizin kalbini çalan güzeller güzeli Katheryn Winnick (tam adıyla Katerena Anna Vinitska), 17 Aralık 1977’de Kanada’da dünyaya geldi. Ailesi Ukraynalı olduğu için iyi derecede Ukraynaca konuşabiliyor. 8 yaşındayken dövüş sanatları eğitimi almaya başladı. 13 yaşına geldiğinde ise siyah kuşak sahibi olacaktı. İlerleyen zamanlarda bu işi profesyonel anlamda daha iyi yapabilmek için, 21 yaşında dövüş sanatları okuluna kaydolmaya karar verdi. Güzel oyuncunun Tekvando alanında Kanada ikinciliği ve bunun yanı sıra özel güvenlik lisansı bulunuyor. Dizideki o muhteşem savaş sahnelerinin sırrı da tam olarak burada gizli zaten.

Pek çok yapımda küçük rollerle izleyici karşısına çıkan Kanadalı oyuncu, 2007 yılında “House” dizisinin 3. sezon 12. bölümünde, tecavüze uğramış genç bir kızı canlandırarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İlk önemli sinema deneyimini ise, When Nietzsche Wept isimli filmde hayat verdiği Salome karakteriyle gerçekleştirdi. 2009 yılında Paul Giamatti ile rol arkadaşlığı yaptığı dramatik komedi filmi Cold Souls, Sundance Film Festivali’nin en iyi filmi seçildi. Winnick aynı yıl Stalked by My Doctor isimli korku filminde başrol olarak yer aldı. Ardından; Ashton Kutcher ve Katherine Heigl’ın başrolünü paylaştığı Killers filminde Vivian karakterini canlandırdı.

2011 yılında, Roman Coppola’nın yazıp yönettiği A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III adlı filmde başrol oynadı güzel oyuncu. Bu filmde ona; Bill Murray, Charlie Sheen, Jason Schwartzman ve Patricia Arquette gibi önemli oyuncular eşlik etti. Aynı yıl; bir ajanın dramatik hikayesini anlatan “Nikita” adlı yapımda konuk oyuncu olarak yer alıp, Kelly karakterine hayat verdi. 2012’de; Jay Baruchel ve Matt Dillon gibi yıldızların da bulunduğu The Black Marks filminde Kurt Russel’ın Ukraynalı dansçı sevgilisini canlandırdı.

Nihayet 2013 yılına gelindiğinde ise, hak ettiği başarıyı “Vikings” dizisinin kadrosuna dahil olarak yakalayacaktı Katheryn Winnick. Burada, tarihte adını sıkça duyduğumuz Ragnar Lohtbrok’un karısı Lagertha’ya hayat veriyor. Peki Lagertha nasıl bir karakter?

O; güzel sarı saçları ve keskin bakışları kadar, stratejik dehasıyla da çekiyor dikkatleri üzerine. Hem iyi bir anne, hem güçlü bir savaşçı, hem de geleneklerine bağlı bir Viking. Eşinin ve oğlunun arkasına saklanmak yerine, her koşulda mücadelesini tek başına veriyor. Hiçbir kötülüğü unutmaması ve ne olursa olsun intikamını almasıyla da oldukça ünlü. Özellikle 4. sezonun sonlarına doğru Aslaug’a yaptıklarıyla, tam anlamıyla içimizin yağlarını eritti diyebiliriz. Zaten Katheryn Winnick bu rolü adeta yaşayarak ve yaşatarak oynuyor. Enerjisi mükemmel.

Güzel oyuncu; Matthew McConaughey ve İdris Elba ile birlikte geçtiğimiz Ağustos ayında vizyona giren The Dark Tower filminde rol alarak adından sıkça söz ettirdi. Kendisi ülkemizi de çok seviyor. 2 sene önce Bodrum’da tatil yapmış, 2016’da da İstanbul’u ziyaret ederek Türk hayranlarını sevindirmişti. Biz de onu çok beğendiğimizi dile getiriyor ve çakır gözlü Lagertha’yı daha nice sezonlar izleme temennisiyle yazımızı burada noktalıyoruz.

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1010

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here