Victoria’s Secret, iç çamaşırı markası Bluebella ile başlattığı kampanya dahilinde ilk büyük beden mankenini işe aldı!

44 beden manken Ali Tate Cutler, markadan gelen teklifi ilk gördüğünde, teklifin gerçek olmadığını düşünmüş ve Victoria’s Secret’ın ne amaçladığını sorgulamaya başlamış.

Şimdi ise düşüncelerini Inside Edition dergisine şu sözlerle aktarıyor:

“Markanın sonunda doğru yolda ilerlediğini düşünüyorum. Amerika’daki kadınlar ortalama 44 beden kıyafet giyiyorlar. Bu insanlar, markanın yüzünü döndürmesi gereken gerçek insanlar!’’

…ve ardından ekledi:

“Sokakta yürürken reklam afişlerinde benim yüzümü ve bedenimi gören kadınları hayal ediyorum. Bu işbirliği sayesinde, modanın kendileri gibi görünen insanlar için de olduğu fikrini kazanacaklarını umuyorum.”

Son dönemlerde satışlarında yüksek oranda düşüşler yaşayan ve sıfır beden mankenlerle, gerçek dışı bir imaj çizerek insanların tepkisini çeken Victoria’s Secret, Fenty Beauty gibi beden olumlama hareketleriyle yola çıkan rakiplerine karşı, aynı taktikle savaşma kararı almışa benziyor. Daha öncesinde de transseksüel bir model ile çalışan marka, bütün bu akımlara katılmak için biraz geç kalmış olabilir mi? İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here