20 yıl önce yeşil Versace elbisesi ile dünya gündemini sarsan Jennifer Lopez, bu elbisesi ile Google Görseller‘in icat edilmesine sebep olmuştu.

O zamanlar Google’da en fazla aratılan sözcükler Jennifer Lopez ve yeşil Versace elbisesi olduğu için, Google‘ın kurucuları, insanların istedikleri görselleri (en çok da spesifik olarak bu elbiseyi) aratabilmeleri için, internet kavramını da derinden değiştirecek bir yeniliğe adım atarak Google Görseller’i icat etmişti.

Bu olayın üzerine Donatella Versace şu sözlerle düşüncelerini dile getirdi: “Jennifer bu elbiseyi giydikten sonra Google Görseller’in icat edilmesinden gurur duyuyorum ve bu bir şeylerin doğru olduğunu en iyi şekilde gösteriyor.”

Aradan 20 yıl geçtikten sonra, markanın 2020 İlkbahar/Yaz defilesinde Donatella Versace, JLo’nun aynı elbise ile şovu açmasına karar verdi ve ikili, birlikte yeniden ikonik bir ana imza attılar.

Şimdi ise, bir elbisenin göründüğünden daha güçlü olup, teknolojiyi bile değiştirebileceğine atıfta bulunarak, teknolojik evren temalı bir kampanya fikri ile gelen Versace, kampanyanın yüzü olarak Jennifer Lopez ve günümüzün ünlü modellerinden Kendall Jenner‘ı seçti. Kampanyanın fotoğrafçılığını ise Mert Alaş ve Marcus Piggott üstlendi.

 

 

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here