Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
51

Venom karakterine bir film çekileceği ve Tom Hardy’nin Eddie Brock karakterini canlandıracağı haberini aldığımızdan beri beklediğimiz gün geldi ve Venom (2018) sonunda vizyona girdi. Filmin yönetmen koltuğunda Zombieland’in (2009) yönetmeni Ruben Fleischer oturuyor. Film hakkında yabancı medyada iyi veya kötü pek çok eleştiri vardı, bunlar endişe yaratarak filmi izleme konusunda bizi kararsız bıraksa da beklentiyi düşürmemiz belki de iyi oldu. Venom’a genel olarak baktığımızda bizi eğlendiren bir film olsa da maalesef son zamanlarda çıtayı oldukça yükseğe çıkartan birçok çizgi roman filminin yanında biraz hafif kaldığı söylenebilir.

Konusuna göz atacak olursak; dünyadaki kaynakların tükeneceğini, geleceğin göklerde olduğunu söyleyen Carlton Drake (Riz Ahmed) uzaya yolladığı roketler ile yeni bir yaşam formu keşfeder ve birkaç numuneyi dünyaya getirir. Bu yaşam formları dünyadaki aerobik ortamda ancak canlılarla birleşerek yaşayabilmektedir. Simbiyot adı verilen bu yaşam formları birleştiği canlının iç organlarını yavaşça tüketiyordur.

Carlton Drake ile yaptığı röportaj esnasında ortaya çıkardığı bilgilerle işini kaybeden ve kız arkadaşı Annie’den (Michelle Williams) ayrılan Eddie Brock uzun bir zamandır işsiz ve bitik haldedir. Life Foundation’da yapılan insan deneylerinden haberdar olunca inceleme yapmaya gider ve orada Venom onu bulur.

Hem Eddie Brock’u canlandırıp hem de Venom karakterini seslendiren Tom Hardy’nin filmdeki performansı oldukça iyiydi, bu herkesin hemfikir olduğu tek konu herhalde. Eddie ve Venom’un film boyunca değişen ve gelişen ilişkisini sevdik. Venom’un fiziksel yapısının katkısıyla bazı aksiyon sahneleri de ilgi çekiciydi. Eminem’in film için hazırladığı şarkı da dahil olmak üzere filmin müzikleri de etkileyici.

Eksi yönlerinden bahsedecek olursak; dünyadaki hayatı kurtarmaya çalışırken insanları harcamaktan korkmayan kötü karakterimiz Carlton Drake bize iyi bir kötü karakter sunmadı. Üstelik bu dünyayı kendi sonundan kurtarma fikri son zamanlarda filmlerde yeterince işlendi, bir taneye daha gerek var mıydı bilmiyoruz. Filmin genel teması da oldukça klasik ve nereye bağlanacağı belli bir olay örgüsüne sahipti.

Özetleyecek olursak Venom (2018) sizi eğlendirebilecek, beklentiyi düşük tuttuğunuzda hoşunuza gidebilecek bir film. İlerisi için güzel yerlere bağlanabileceğini düşünüyoruz. İzleme konusunda kararı ise siz okuyucularımıza bırakıyoruz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
51

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here