Wow Klasik Vanilla sürümünde 3 tane efsanevi silah olacak.

Thunderfury, Blessed Of The Windseeker; avcılar, savaşçılar, paladinler ve düzenbazlar için tek elli bir kılıçtır. Air Prensi Thunderaan‘a ait olan kılıç Ragranos tarafından yenilene kadar, Molten Core baskın örneğinin son patronundaydı.

Ragranos, Thunderaan’ın kalan gücünün bir kısmını aldı, onları iki bağa böldü ve Molten Core baskınındaki teğmenlere verdi: Barron Geddon ve Garr. Geddon solda, Garr sağda. Efsanevi bıçağı elde etmek için ilk adım. Her bağlayıcıdan birisini elde edene kadar haftalarca tekrar tekrar öldürmelisin.

Bağlar olağanüstü bir şekilde nadirdir, nadiren düşer ve 40 kişilik baskında sadece bir kişi onu alabilir. Bu yüzden lonca ile baskın yapabilirsiniz, muhtemelen hangi kişinin göreve başlayacağına grup olarak karar vereceksiniz. Molten Core‘a kolay ulaşmak bir arayıştır ancak gerekli değildir. Eğer öyle bir yol yok ise beş kişilik Blacrock Depths‘teki zindan yoluna girmek için temizleyebilirsiniz.  En az bir tane bağ elde ettiyseniz, Silithus’taki Higlord Demitrian ile kimin arayışa başladığına dair sohbet edebilirsiniz.  Ragranos‘u öldürmenin ve her iki bağı elde etmenin yanı sıra 10 Elementium çubuğuna ihtiyacınız olacak. Fiery Cores ile eşleşen bu son derece nadir işçiliğe sahip malzemeleri, Elementium cevheri ve iki günlük bekleme süresiyle simyacılar tarafından dönüştürülen, madenciler tarafından keşfedilen nadir Arcanit kristallerinden ve toryum çubuklarından üretilen Arcanit ışınları sizin olabilir.

İşçiliği tamamladıktan sonra sizi öldürmeye çalışarak minnettarlıklarını gösterecek olan Silithus‘taki Thunderaan‘ı çağıracaksınız. Onu öldürmenize yardımcı olacak büyük bir grup getirin. Bu son arayışınızda başkent şehirlerinin ticari sohbetlerine karılabilirsiniz.

Sulfuras; Ragranos tarafından kullanılan bu iki elli ateşli topuzu kullanırken herhangi bir sınıf gereksinimi yoktur. Ancak sadece paladinler, savaşçılar, druidler, şamanlar iki elli topuzu kullanabilirler.

Sulforon çekici, Blacrock Depths zindanındaki Grim Guzzler çubuğunda asılı duran Lokhtos Darkbargainer tarafından satılma planları olan 300 yetenekli demirci tarafından hazırlanır. Eğer satın alma gibi bir planınız varsa, demircinizin Molten Core‘daki Golemagg fırınından yaklaşık yüzde 30’un bulunduğu Sülfüron Külçesi‘ne ihtiyacınız var demektir. Çekici bir kez takas edebilirsiniz. Bu yüzden ”The Eye’a” (Göze) yağma yapmak zorundaysanız, kendi kendinize Sulfuras çekici yaratmanıza ve ya bir demircinizin olmasına gerek yok.

Eğer çekiç satın almazsanız, Sulfuras yapmak için malzemeleri toplayabilirsiniz.

*9 Sulforon Külçe

*20 Koyu Demir Çubuk

*50 Toryum Bar

*50 Arcanit Bar

* Ateşin 25 Özü

*10 Lav Çekirdeği

*10 Ateşli Çekirdek

*Dağın 10 Kanı

Hem cebinizde hem de çantanızda ”The Eye” varsa, sağa tıklayıp Sulturas yaratabilirsiniz.

Atiesh, 3. ve son silah. Druidler, rahipler, büyücüler, warlocklar için mevcut olan Atiesh Wow‘un en nadir silahlarından biridir. Bunun nedeni nüfusun sadece küçük bir kısmının orijinal Naxxramax‘a baskın yapmasına dayanıyordu. Naxxramax sadece sıkıcı ve vergili değil aynı zamanda World Of Warcraft: Vanila’da çoğu akıncının bile sahip olmadığı dişli ve özveri seviyesi gerekiyordu. Sadece az sayıda oyuncunun kaldırmadan önce başarıyla tamamladığı birçok Wow Klasik hizmeti var.

Atiesh, Greatstaff rehberi olarak adlandırıldı çünkü Medivh ile sona eren Tirisfal muhafızlarının personeliydi. Dalaran Archimonde‘e düştüğünde paramparça oldu. İlginçtir ki ekip, Deadwin Pass‘te sadece yanmış bir kule olan Karazhan’ın bir kısmını oluşturma yeteneğine sahiptir.  Burning Crusade‘nin genişlemesine kadar aktif bir zindan olmayacaktı.

Atiesh, Wow Klasik lansımanında yer almayacak. Bunun yerine 40 oyunculu baskınların serbest bırakılacağı dördüncü aşamanın bir parçası olacak. Ekibin 40 adet kıymık toplaması gerekir. Patron başına yüzde 15’lik bir oran düşüyor. Ek olarak sunucunuzun oyunların içindeki raid örneklerine erişim sağlaması için ve Ahn’Qiraj‘a kapılarını açmak için büyük olayı tamamlamış olması gerekir. Anachronos adlı bronz ejderhayı ziyaret etmek için bir arayışa girerseniz 40 kıymık ile Atiesh çemberi oluşturmalısınız. Nozdormu‘nun kuluçkası ile en azından tarafsız bir üne sahip olduğunuzu varsayarsak personelin üssünü ve kafasını bulmak için sizi gönderir.

Tüm parçalar alındıktan sonra Stratholme zindan ekibi şeytanları öldürmek için ekibi temizler. Onu yenmek, kazanmak için ona karşı efsanevi kılıçlardan birini kullanmanız gerekebilir.

Tüm bu gülünç malzemeler ile yalnızca Molten Core‘u temizleyerek, nadir bulunan öğelere aldanmadan da bu üç silahı elde edebilirsiniz.

İyi eğlenceler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here