The International 7 kısaca TI7’de duyurulan ve Dota 2 evrenini içeren kart oyunu Artifact’ten hem konsept çizimler hem de oyun içi görseller yayınlandı.

Steam gibi dev bir oyun pazarından oldukça yüksek gelir etmesiyle birlikte, Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2’nin pazarını da gelir kaynağı olarak kullanan Valve’ın uzun zaman sonra geliştirici koltuğunda görmek epey heyecan verici. Zira, Valve’ın Artifact’in başarısıyla orantılı olarak farklı oyunlar da geliştirme imkanına sahip olduğunu düşünüyoruz.

Topluluk, etkinlik esnasında oyunun duyurulmasını pek olumlu karşılamamış ve tepkilerini “aaaa” diyerek göstermişlerdi. Topluluk bunun sebebini de zaten Heartstone, Gwent ve Elder Scrolls’un kart oyunlarının piyasada var olmasına yormasının yanı sıra özellikle de Valve’dan yeni işler görmek istediğini söylemişti. Yorumlar bu şekilde olsa bile görselleri incelediğimizde gayet ince çalışıldı belli. Görsel bir şölen olmasının yanı sıra tipik bir MOBA gibi üç farklı kulvar yönlendirmemiz, kart oyunları adına yeni bir mekanik olacak gibi duruyor. Peki ya sizce nasıl olacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here