Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

Önünüzde gitmekle bitmeyen yollar. Arabada oluşan derin sessizlik. Bir şey eksik fakat ne? Tabii ki müzik! Müziğin var olmadığı bir dünyayı düşünmek bile imkansızken saatlerce sürecek bir araba yolculuğunu zevki hale getirebilecek şeylerin başında hiç şüphesiz müzik geliyor. Araba yolculuklarınızı çekilir hale getirecek ve arabada müziksiz kalmamanızı sağlayacak 5 albümü sizler için derledik. Keyifli okumalar!

The Last Shadow Puppets-Everything You’ve Come to Expect

Indie rock’ın “prensi” haline gelen Alex Turner ve The Rascals ile tanıdığımız Miles Kane‘in, altmışlı yılların esintileriyle müzik yapma tutkularının bir ürünü olan “The Last Shadow Puppets” 2007 yılının ağustos ayında kuruldu. The Last Shadow Puppets’ın ikinci albümü olan “Everything You’ve Come to Expect”in çalışmalarına 2011 yılında başlanmış olmasına rağmen albüm müzikseverlerle 2016 yılında buluştu. Albüm kısa sürede doğduğu yer olan İngiltere’de bir numara oldu. Bizim albümden en beğendiğimiz şarkılar ise: Bad HabitsMiracle AlignerSweet Dreams TNThis Is Your Life ve She Does The Woods oldu.

 

Liam Gallagher-As You Were

2009 yılında dağılan Oasis grubunun ve 2014 yılında dağılan Beady Eye grubunun ardından Liam Gallagher, nihayet solo bir albüme imza attı. As You Were isimli albümle karşımıza çıkan Gallagher öyle başarılı bir geri dönüş yaptı ki keşke bunca yıl kariyerine hep solo olarak devam etseydi dememize neden oldu! 45 yaşındaki başarılı sanatçı neredeyse albümdeki şarkıların tamamını kendisi yazmış. Bize göre albümün en iyi şarkıları ise: Paper Crown, Greedy Soul, Bold, Come Back To Me ve Chinatown.

 

Kasabian-48:13

Kasabian‘ın beşinci stüdyo albümü olan 48:13‘ün ismi aslında oldukça yaratıcı. Albümün ismi, albümün süresinden geliyor. 2014 yılında yayımlanan albümün yapımcılığını grubun gitaristi, Sergio Pizzorno yaptı. Pizzorno aynı zaman albümde bulunan tüm şarkıların yazarlığını da üstlendi. Aynı zamanda albüm eleştirmenlerden oldukça farklı yorumlar aldı. Bize göre en ilginç eleştiri ise: Digital Spy’ın yazarı olan Lisa Wright “Kasabian daha Alex Turner’ın sosyal yorumlama yeteneği seviyesinde değil.” eleştirisi oldu. 48:13 albümünden en beğendiğimiz parçalar ise; eez-eh, bow, doomsday, stevie ve explodes oldu.

 

Stereophonics-Just Enough Education to Perform

1992 yılında kurulan Stereophonics‘in, üçüncü stüdyo albümü olan; Just Enough Education to Perform  ya da bir diğer adıyla J.E.E.P. ilk kez 2001 yılında yayımlandı. Ancak albüm 2002 yılında tekrar yayımlandı. Albüm 2001 yılında Birleşik Krallık‘ta en çok satılan albümler listesinde birinci sıraya yükseldi. Rock, indie rock ve britpop türlerini bulunduran bu başarılı albümde Handbags and Gladrags şarkısı hariç tüm şarkılar, Kelly Jones tarafından yazıldı. Bizim albümdeki favori şarkılarımız ise: Step on My Old Size Nines, Maybe, Mr. Writer, Vegas Two Times ve Have a Nice Day.

 

Amy Winehouse-Back To Black

Büyülü sesiyle birçoğumuzun kalbinde bambaşka bir yeri olan Amy Winehouse, 27 Ekim 2006 tarihinde ikinci stüdyo albümü olan Back To Black‘i yayımladı. Back To Black, Amy’nin hayattayken çıkardığı son albümü oldu. Aynı zamanda Back To Black 2011 yılında, Birleşik Krallık’ta 21. yüzyılın en çok satan ikinci albümü oldu. Amy, albümde bulunan neredeyse tüm şarkıları kendisi yazdı. Albümün içindeki tüm şarkılar harika olsa da, bize göre albümün en iyi parçaları: Back To Black, Rehab, Tears Dry On Their Own, Rehab ve You Know I’m No Good.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here