Eğer siz de farklı bir ses keşfetmeyi, farklı bir tınıyı, farklı bir melodiyi aramayı seviyorsanız sizlerle bambaşka bir ses paylaşacağız. Uzun bir yolculuk esnasında, belki yeni bir şehre giderken, ya da belki evinize geri dönerken, bir manzaraya dalmışken, yeni bir hayat kurmaya çalışırken, belki de elinizdeki fırsatları kaçırmışken, kulağınızdan ruhunuzun derinliklerine akıp sizi bu duygularla yoğuracak bir ses: Güncel Gürsel.

Peki kim Güncel Gürsel Artıktay? 2007 yılında üniversiteler arası beste yarışması için o zamanki grubuyla Ankara’ya gelmesi kariyerinin dönüm noktası olmuş ve yetenekli sanatçının kariyeri bundan sonra tırmanışa geçmiştir. Bir röportajında gelecek planlarında herhangi bir şeyin olmadığını, şimdiye kadar olduğu gibi akışına bıraktığını söyleyen Güncel Gürsel, elinde kaydetmeyi düşündüğü şarkılarının olduğunu ve zamanın kendisine öğrettiği tek şeyin plan yapmamak olduğunu da dile getiriyor.
Özellikle söz, müzik ve düzenlemesini yaptığı ”Uzak Yol” isimli şarkısının Oğuzhan Uğur‘un başrolde olduğu ve 2 milyona yakın izlenen Mevzular – Neşter adlı videonun son birkaç dakikasında verilmesi ile Güncel Gürsel Artıktay, sosyal medyada daha çok yer almaya başlamış, izlenme ve abone sayısını artırmıştır.

Genellikle seslendirdiği parçaların söz ve müziği kendisine ait olan Güncel Gürsel Artıktay, çok farklı bir çizgi çiziyor. Geceden isimli bir alternatif müzik platformuna verdiği röportajında Mazhar Alanson ve Cahit Berkay‘a hayranlık duyduğunu belirten Güncel Gürsel Artıktay, müziğiyle uğraşan, konuşmayı çok sevmeyen birisi. Söz yazmanın müzik yapmaktan daha zor olduğunu belirten Güncel Gürsel Artıktay, çoğu zaman önce müziği yapıp sözü daha sonra müziğin üzerine yazdığını belirtiyor.

Şarkılarında gerek Kazım Koyuncu, gerek Moğollar, gerek Mazhar Alanson gerekse İlhan Şeşen‘den etkilenen Güncel Gürsel Artıktay, yazdığı sözleri ve yaptığı müziği ile şimdiden bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda.

Kendisini daha iyi yerlerde görmeyi, müziklerini daha fazla duyup ve kendine has kliplerini izlemeyi umuyoruz. Keyifli dinlemeler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here