Televizyon tarihinin en unutulmaz dizilerinden biri olan Lost, yıllar sonra ekranlara dönme ihtimaliyle hayranlarını heyecanlandırdı.

ABC kanalının yeni yöneticisi Karey Burke’ün de katıldığı bir panelde kanalın en başarılı işlerinin gösterildiği bir video klip yayımlandı. Bu klip, Lost’un 3. sezonunda Jack’in, Kate’e söylediği, meşhur “Adaya geri dönmeliyiz.” repliği ile açıldı.

lost jack we back to island ile ilgili görsel sonucu

Bu sahnenin özellikle konulup konulmadığı ile ilgili bir soru geldiğinde ise Burke “Yeniden başlamasını çok isterim.” cevabını verdi. Bu sözler Lost’un yeniden dönüp dönmeyeceği konusunda tartışmaları başlatmış oldu.

Ä°lgili resim

Dizi bir uçak kazası sonrası ıssız bir adaya düşen ve adada gizemli olaylarla karşılaşan bir grup kazazedenin, birbirleriyle ve adayla olan gizemli ilişkilerini anlatıyordu. Bilim kurgu türünün en önemli isimlerinden J.J. Abrams ve Damon Lindelöf’ün yarattığı ünlü dizi, 2004-2010 yılları arasında toplamda altı sezon boyunca seyirciyle birlikte olmuştu. Dizi merak duygusunu üst seviyeye çıkararak, izleyicisine heyecanlı bir bekleyiş sunmayı başarmıştı.

lost ile ilgili görsel sonucu

Dizinin ilk dört sezonu müthiş bir hikaye ile bezeliyken, daha sonra oluşturulan gizemli yapıdan dizinin kendisini tam anlamıyla kurtaramaması ve insanların kafasında yarattığı soru işaretlerini yanıtlamak yerine, sürekli yeni soru işaretleri oluşturması oldukça eleştirilmişti. Dizinin özellikle final bölümü izleyenleri pek tatmin etmemişti. Bitmesinin üzerinden geçen dokuz yıla rağmen dizi finaliyle alakalı, hala daha farklı teoriler üretiliyor olması ise dizinin popülaritesini ne denli koruduğunun kanıtı.

Ä°lgili resim

Günümüzde birçok eski yapımın yeniden çevrimlerinin yapılmasını veya  uzun yıllar sonra devam ettirilmesini göz önünde bulundurduğumuzda Lost’un ekranlara geri dönebilmesi çok da olmayacak bir şey gibi görünmüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here