Yapımcılığını Craig Thomas ve Carter Bays’ın üstlendiği, başrollerini Josh Radnor (Ted Mosby), Neil Patrick Harris (Barney Stinson), Cobie Smulders (Robin Scherbasky), Alyson Hannigan (Lily Aldrin), Jason Segel (Marshall Eriksen) isimli oyuncuların canlandırdığı sitcom dizisi, birçok insanı kendine bağlamış ve kendini sevdirerek izletmiştir.

Dizinin hikayesi, komik karakterlerinin yanı sıra, dizide çalan şarkılar da izleyicinin beğenisini kazanmıştır. Bu şarkılar kimi zaman bizi dakikalarca güldüren karakterlere eşlik etmiş kimi zamansa dramatik sahnelerde yüreğimizi dokunmuştur. Sizler için bu şarkılardan bahsedeceğiz.

1. The Proclaimers – I’m Gonna Be (500 Miles)

Dizide Marshall’ın arabası Fierro’da takılı kalan şarkı Ted ve Marshall’ın tüm üniversite yolculuklarında onlara eşlik etmiştir.

2. Fort Atlantic – Let Your Heart Hold Fast 

Dizinin son sezonlarına Barney’in tüm riskleri aldığı, uzun süreli planları ve oyunları sonucu bir çatıda Robin’e evlenme teklif ederken akabininde çalan şarkıdır.

3. Band of Horses – Funeral 

Ted’in kız arkadaşı Victoria’nın düğünden kaçan kocasıyla Farhampton tren durağında aşk ve kendine en uygun kişi üzerine olan konuşması sırasında çalan şarkıdır. Ted ise bir süre sonra aynı yerde kendi lebenslangerschicksalsschatz’ını (kaderin ömürlük hazinesi) bulacağından habersizdi.

4. Drew Holcomb & The Neighbors – What Would I Do Without You

Barney’in barda otururken endişeleri olan Robin’e onu ne kadar sevdiğini, her şeyden daha net ve daha parlak gördüğünü söylemesinin ardından çalan şarkıdır.

5. Elton John – Don’t Go Breaking My Heart 

Lily ve Marshall’ın çift olarak bizim şarkımız dediği şarkı karşımızda. Lily’le arası bozuk olan Marshall, karaoke gecesinde Lily’i yanına çağırmış ve bu şarkıyı düet yapmışlardır.

6. Louis Armstrong – La Vie En Rose

Ted ile müstakbel annemiz Tracey’nin yan yana odalarının teraslarında otururken Ted’i ukulele ile çalarak mest ettiği şarkıdır.

7. The Bangles – Eternal Flame 

Ted’in, Barney ve Robin’in düğününden önceki sabah Robin’le kumsalda oturken bir bakıma Robin’e vedası esnasında çalan şarkıdır.

8. Bon Jovi – You Give Love A Bad Name

Grubun yılbaşı gecesi partiden partiye giderken eğlence umutlarının giderek azaldığı zamanlarda Barney’in Get Psyched Mix! ‘i devreye girerken sürekli çalan ve tempoyu arttıran ilk şarkıdır.

9. Robin Sparkles – Let’s Go The Mall 

How I Met Your Mother şarkılarından bahsederken sadece dizi için yapılan şarkılardan da bahsetmeden geçemeyiz tabi. Kanadalı Robin’in Amerika’ya gelip ekibimizle tanışmadan önce de bir hayatı vardı. Bu hayatının en parlak dönemi tabii ki pop star olduğunu dönem olacaktı. Bu şarkı da onu tüm Kanada’da ünlü yapan şarkıydı.

10. Barney Stinson – Girls Versus Suits

Dizinin yüzüncü bölümü için çekilen dizi içinde takım elbiseleri ve kızlar arasında kalan Barney Stinson’un tüm ekiple beraber söyleyip dans ettiği, How I Met Your Mother sevenleri bir hayli mutlu eden şarkıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here