Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Bazı gruplar, başka birçok güzel işe imza atmış olsalar dahi, ilk yaptıkları şarkı/albüm ile kalırlar aklımızda her daim. Bu hafta sizlere bu tanıma en uygun albümlerden birinden söz edeceğiz: “Love Is Here“!

Jeff Buckley gibi unutulmaz birçok isimden etkilenen İngiliz rock grubu Starsailor, müzik hayatına 2000 yılında başladı. James Stelfox, Ben Byrne, James Walsh ve Barry Westhead dörtlüsünden oluşan grubun altı albümü bulunuyor. Bunlar sırası ile: Love Is Here (2001), Silence Is Easy (2003), On The Outside (2005), All The Plans (2009), Good Souls: The Greatest Hits (2015) ve All This Life (2017).

2001 çıkışlı ilk albümleri “Love Is Here” sonrasında “Yeni nesil Radiohead ile mi karşı karşıyayız yoksa?” soruları dolaşıyordu akıllarda. Sonrasında Radiohead kadar ünlenemediler tabii, ancak sevenlerinin gönlünde grubun yeri hep bir başka oldu ve albümün üzerinden geçen 17 yıla rağmen ilk zamanlarındaki güzelliğini korumaya devam etmeyi başardı. Albümün özellikle ön plana çıkan ve bu albümü bu denli unutulmaz kılan şarkıları ise hiç şüphesiz “Alcoholic”, “Poor Misguided Fool”, “Way To Fall” ve “Love Is Here” oldu. Özellikle “Alcoholic”, gruptan en bihaber olanımıza bile “Bu şarkıyı bir yerlerde dinlemiştim.” dedirten, adı bilinmese de kendisi muhakkak bilinen şarkılar arasında yerini aldı.

Şimdi sizleri bu muhteşem albüm ile baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

 1. Tie Up My Hands
 2. Poor Misguided Fool
 3. Alcoholic
 4. Lullaby
 5. Way To Fall
 6. Fever
 7. She Just Wept
 8. Talk Her Down
 9. Love Is Here
 10. Good Souls
 11. Coming Down
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here