Aldous Huxley tarafından 1932 yılında yazılan ve bir bilim kurgu klasiği olan “Brave New World” kitabı, dizi oluyor. Dizi, “USA Network” tarafından ilk sezon onayını almayı başardı. Dizinin senaryosunu kaleme alacak isimlerden biri ise çizgi roman dünyasının tanınmış isimlerinden Grant Morrison oldu.

brave new world ile ilgili görsel sonucu

Huxley bu romanında, sınıf ayrımının hüküm sürdüğü bir dünyada, gelişen teknolojinin insanlar üzerindeki etkisini ele almış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Kendisinden sonra gelenler için öncü olan bu kitap günümüzde halen geçerliliğini sürdürmeye devam ediyor.

Brave New World (1980)

Roman daha önce 1980 ve 1998 yıllarında, televizyon filmleriyle ekrana taşınmıştı. Verilen uzun bir aranın ardından Brave New World bu kez bir dizi uyarlamasıyla ekranlara dönecek. Dizinin çekilmesi 2015 yılından beri gündemde. Dizi ilk başta Syfy kanalında yayınlanacaktı ancak karşılaşılan engeller nedeniyle  rafa kalkan proje, dört yılın sonunda hayata geçirilmek üzere.

Dizinin senaryo ekibinde yukarıda da belirttiğimiz gibi Grant Morrison, “Crank” filmiyle adından söz ettiren Brian Taylor ve “Homecoming”, “The Killing” gibi dizilerin senaryo yazımında da bulunan David Wiener yer alıyor.

san junipero ile ilgili görsel sonucu

Brave New World dizisinin pilot bölümünü en sevilen Black Mirror bölümlerinden birisi olan San Junipero’nun yönetmeni Owen Harris yönetecek. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

 

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here