Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

1) Fallout: New Vegas-Luke’un Amcası ve Yengesi

Fallout: New Vegas‘da Nipton Kasabasına gidip yıkılmış evlerden birinin önünde etrafa baktığınızda, Owen ve Beru adında kömürleşmiş iki ceset bulacaksınız.

Owen ve Beru, ‘ın serinin “New Hope” filminde imparatorluk tarafından öldürülen yengesi ve amcasının isimleridir.

Ne yazık ki, onları geri getirmenin bir yolu yok, ama en azından korkunç radyoaktif yaratıklara dönüşmedikleri için mutluyuz.

2) Duke Nukem 3D- Wampa Mağarası Sahnesi

Duke Nukem 3D oyununda E-2 L7 bölümünden aşağıya inerseniz baş aşağı sarkmış ve baya hırpalanmış olan Luke Skywalker’ı bulabilirsiniz. Bu, serinin “Empire Strikes Back” filminin Wampa Mağarası sahnesine sağlam bir göndermedir.

3) Saints Row – Wampa Mağarası

Saints Row‘un Christmas eklenti paketindeki “How The Saint Saved  Christmas” görevinde mağara içindeki gizli bölmeye ulaştığınızda baş aşağı duran ve kafası yenmiş bir Çörek Adam ve altında Baston şekerden bir Işın Kılıcı bulabilirsiniz.

4) Skyrim- Wampa Mağarası

Son olarak Skyrim‘de de Wampa Mağarası sahnesine bir gönderme var. Haritanın Kuzeydoğusundaki Bleakcoast Mağarası‘nda baş aşağı buzula saplanmış Luke Skywalker‘ın iskeletini görebilirsiniz. Kılıç Excalibur’a benzediği için onu saplandığı yerden hareket ettirememiş gibi gözüküyor.

5) Halo 5- Sarlacc Çukuru

Halo 5‘in The Rig haritasında, eğer seviye boyunca koşar ve ufku görürseniz, güneş ışığında gizlenmiş garip görünümlü bir uzaylı şekli görebilirsiniz. İzlemeye devam edin ve sonunda bu yaratığın Jedi’ın Dönüşü filminden Sarlacc’in daha canavarca bir versiyonu olduğunu ve bir Jawa Sandcrawler‘ını yediğini görebilirsiniz.

6) GTA San Andreas ve Dead Space – ” Great Kid, don’t get cocky! “

GTA San Andreas‘ın Supply Lines görevinde hedefleri başarılı bir şekilde vurmaya devam ettiğinizde telsizinizden “Great Kid, don’t get cocky” cümleleri dökülür. Bu, serinin “New Hope” filminde Han Solo‘nun Luke‘u başarılı vuruşları için onu takdir ettiğinde ona söylediği cümledir.

Aynı şekilde Dead Space oyununda da aynı gönderme mevcut turret ile hedefleri vurmaya devam ettiğinizde yine “Great Kid, don’t get cocky” şeklinde takdir edilirsiniz. Çok yaşa Koca Yürekli Han Solo!

7) Witcher- Islıkla İmparatorluk Marşı Çalan NPCler

Orijinal Witcher oyununda, dikkatli dinlerseniz nadir olarak bazı NPC‘lerin  Imperial March‘ı ıslıkla çaldıklarını duyabilirsiniz. Bulmakta zorlandınız mı? O zaman Witcher 3‘te bu Star Wars fanı NPC abilerimizi daha sık bulabilirsiniz.

8) Witcher- Django Fett/Djenge Frett

Yine Witcher‘da Skellige adalarını gezerken Blandare Köyü’ne göz atarsanız, köyün efsaneleşmiş Kelle ve Ödül avcısı Djenge Frett‘le konuşabilirsiniz. Bu Star Wars serisindeki efsane ödül avcısı Bobba Fett‘in oğlu Django Fett‘e bir göndermedir. Merakımız şu, acaba Djenge Frett’in de bir Jet Pack’i var mı?

9) Bioshock Infinite- “The Revenge Of The Jedi”

Bioshock Infinite‘de Elizabeth’in zamanda açtığı deliklerden birinde Jedi’ın İntikamı filmini  Fransızca “La Revanche Du Jedi” olarak sinemada vizyonda görebilirsiniz.

BONUS: Fallout 4- Karbonit içinde dondurulmuş Han Solo’nun minyatürü

Fallout Nuka World eklenti paketinde Nuka Kasabası’ndan Fizztop dağına gidip merdivenleri çıktığınızda en üst katta sağdaki yapının üstüne zıplayabilirseniz. Han Solo’nun Karbonitinin bir minyatürüyle karşılaşabilirsiniz.

GÜÇ SİZİNLE OLSUN!

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here