1) Fallout: New Vegas – Luke’un Amcası ve Yengesi

Fallout: New Vegas‘ta, Nipton Kasabası’na gidip yıkılmış evlerden birinin önünde etrafa baktığınızda, Owen ve Beru adında kömürleşmiş iki ceset bulacaksınız.

Owen ve Beru, Star Wars’ın serisinin “New Hope” filminde, Luke’un, imparatorluk tarafından öldürülen yengesi ve amcasının isimleridir.

Ne yazık ki, onları geri getirmenin bir yolu yok, ama en azından korkunç radyoaktif yaratıklara dönüşmedikleri için mutluyuz.

2) Duke Nukem 3D – Wampa Mağarası Sahnesi

Duke Nukem 3D oyununda, E-2 L7 bölümünden aşağıya inerseniz, baş aşağı sarkmış ve baya hırpalanmış olan Luke Skywalker’ı bulabilirsiniz. Bu, serinin “Empire Strikes Back” filminin, Wampa Mağarası sahnesine sağlam bir göndermedir.

3) Saints Row – Wampa Mağarası

Saints Row‘un, Christmas eklenti paketindeki “How The Saint Saved  Christmas” görevinde, mağara içindeki gizli bölmeye ulaştığınızda baş aşağı duran ve kafası yenmiş bir Çörek Adam ve altında baston şekerden bir Işın Kılıcı bulabilirsiniz.

4) Skyrim – Wampa Mağarası

Son olarak Skyrim‘de de Wampa Mağarası sahnesine bir gönderme var. Haritanın kuzeydoğusundaki Bleakcoast Mağarası‘nda, baş aşağı buzula saplanmış Luke Skywalker‘ın iskeletini görebilirsiniz. Kılıç, Excalibur’a benzediği için onu saplandığı yerden hareket ettirememiş gibi gözüküyor.

5) Halo 5 – Sarlacc Çukuru

Halo 5‘in The Rig haritasında, eğer seviye boyunca koşar ve ufku görürseniz, güneş ışığında gizlenmiş garip görünümlü bir uzaylı şekli görebilirsiniz. İzlemeye devam edin ve sonunda bu yaratığın Jedi’ın Dönüşü filminden Sarlacc’in daha canavarca bir versiyonu olduğunu ve bir Jawa Sandcrawler‘ını yediğini görebilirsiniz.

6) GTA San Andreas ve Dead Space – “Great Kid, don’t get cocky!”

GTA San Andreas‘ın Supply Lines görevinde, hedefleri başarılı bir şekilde vurmaya devam ettiğinizde telsizinizden “Great Kid, don’t get cocky” cümleleri dökülür. Bu, serinin “New Hope” filminde Han Solo‘nun, Luke‘u başarılı vuruşları için takdir ettiğinde, ona söylediği cümledir.

Aynı şekilde Dead Space oyununda da aynı gönderme mevcut. Turret ile hedefleri vurmaya devam ettiğinizde, yine “Great Kid, don’t get cocky” şeklinde takdir edilirsiniz. Çok yaşa, Koca Yürekli Han Solo!

7) Witcher – Islıkla İmparatorluk Marşı Çalan NPC’ler

Orijinal Witcher oyununda, dikkatli dinlerseniz nadir olarak bazı NPC‘lerin Imperial March‘ı ıslıkla çaldıklarını duyabilirsiniz. Bulmakta zorlandınız mı? O zaman Witcher 3‘te, bu Star Wars fanı NPC ağabeylerimizi daha sık bulabilirsiniz.

8) Witcher – Django Fett/Djenge Frett

Yine Witcher‘da, Skellige adalarını gezerken Blandare Köyü’ne göz atarsanız, köyün efsaneleşmiş Kelle ve Ödül avcısı Djenge Frett‘le konuşabilirsiniz. Bu Star Wars serisindeki efsane ödül avcısı Bobba Fett‘in oğlu, Django Fett‘e bir göndermedir. Merakımız şu, acaba Djenge Frett’in de bir Jet Pack’i var mı?

9) Bioshock Infinite – “The Revenge Of The Jedi”

Bioshock Infinite‘de, Elizabeth’in zamanda açtığı deliklerden birinde Jedi’ın İntikamı filmini, Fransızca “La Revanche Du Jedi” olarak sinemada vizyonda görebilirsiniz.

BONUS: Fallout 4 – Karbonit içinde dondurulmuş Han Solo’nun minyatürü

Fallout Nuka World eklenti paketinde, Nuka Kasabası’ndan Fizztop dağına gidip, merdivenleri çıktığınızda en üst katta sağdaki yapının üstüne zıplayabilirseniz, Han Solo’nun karbonitten olan bir minyatürüyle karşılaşabilirsiniz.

GÜÇ SİZİNLE OLSUN!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here