1967’de kurulan müzik ve kültür dergisi Rolling Stone, satışa çıkarıldı. Jan Wenner ve müzik eleştirmeni Ralph Gleason’ın San Francisco’da kurduğu dergi, 50 yıldır müzik ve kültürün yanısıra siyasi haberlere ve yorumlara da yer veriyordu.

Yayımcılık endüstrisinin dijitale yönlenmesi, dergiyi ekonomik açıdan zora soktu. Fakat Wenner Media, derginin ayda 60 milyona okura ulaştığını ve sosyal medyada da hızla büyüdüğünü söyledi. Bünyesinde bulunan Us Weekly ve Men’s Journal to American dergilerini National Enquirer’a satan şirketin üst düzey yöneticisi Gus Wenner “Rolling Stone’u çok platformlu bir şirkete dönüştürmek için çok çabaladık, güçlü kuruluşumuz için doğru yeri bulmaktan mutluyuz.” açıklamasında bulundu.

Derginin satış görüşmelerinin kiminle yapıldığı açıklanmasa derginin yüzde 49’luk hissesi Singapur merkezli BandLab Teknolojileri’ne ait. Pek çok sanatçıyı ve devlet başkanını kapağına taşıyan derginin en ünlü kapağı Yoko Ono’nun yanında çıplak poz veren John Lennon fotoğrafıydı. Lennon, fotoğraf çekildikten saatler sonra bir hayranı tarafından öldürülmüştü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here