Kozmetik sektöründen ayrılamayan Hollywood yıldızları yavaş yavaş kendi markalarını çıkartırken bazıları ise hali hazırda var olan markalar ile iş birliği yapmayı tercih ediyor. Fakat ister kendi markaları olsun ister isimlerine özel koleksiyon sevenleri tarafından oldukça fazla ilgi gördüğü su götürmez bir gerçek. Biz de sizler için bu yazımızda kendi kozmetik markasını çıkartan Hollywood yıldızları ve markalarından bahsedeceğiz.

Kylie Jenner – Kylie Cosmetics

Belki bu furyanın başlangıcı değildi fakat yerli yabancı çoğu ünlüyü yüreklendiren bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Her şey bir dudak kiti ile başladı. Likit mat ruj ve dudak kaleminden oluşan kit ile geniş kitlelere ulaştı ve Forbes kapağına çıkan ünlü güzel, markası sayesinde dönemin en genç milyarderi ilan edildi. Gerisi zaten çorap söküğü gibi geldi ve marka ürün yelpazesini de adım adım büyüttü.

Kim Kardashian – KKW Beauty

Ailenin tek kozmetik markası tabiki de Kylie Cosmetics olarak kalmadı. Dünyaya kontürü tanıtan kendine has makyajı ile herkesi kendine hayran bırakan Kim Kardashian’dan da gecikmeden bir kozmetik markası geldi “KKW Beauty”. Vücut simleri, concealer, far paletleri ve rujlarla dolu koleksiyonlar çıkartarak o da gün geçtikçe ürün yelpazesini genişletti. Geçen ay çıkarttığı “Sooo Fire” isimli koleksiyonu ile ise Avengers kahramanlarını aratmamıştı.

Rihanna – Fenty Beauty

Çok zaman geçmedi ki ünlü yıldız Rihanna da kendi markasını kurdu “Fenty Beauty”. Birçok farklı fondöten renk seçeneği ve cesur renk seçimleriyle yine Rihanna herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Bu başarısını hız kesmeden devam ettirmek isteyen “Bad Girl Riri” 50 farklı ton seçeneğinin bulunduğu ikinci fondöten formülünü geçtiğimiz günlerde kozmetik severler ile buluşturdu.

Drew Barrymore – Flower Beauty

Kontürlü yüzlere, dolgun çerçevelenmiş dudaklara biraz ara veriyoruz. Drew Barrymore’un kendi makyaj alışkanlıklarından ilham alarak ortaya çıkardığı Flower Beauty markası Allure Dergisi tarafından verilen “Allure Beauty Award” ödüllü bir aydınlatıcısı bulunuyor. Aynı zamanda uygun fiyatlı oluşuyla da gönülleri fethediyor ve oldukça beğeniliyor. Genç, sağlıklı, hafif ve ferah bir görünüm sevenler için Flower Beauty doğru seçim.

Madonna – MDNA Skin

60 yaşına geldiğinde kim Madonna gibi görünmek istemez ki? Madonna’nın “MDNA Skin” isimli cilt bakım markası, ürün ailesindeki yaşlanma karşıtı teknolojik aletler, yenilikçi icatlar ve güçlü formüllerle dikkat çekiyor.

Iman – Iman Cosmetics

Rihanna’yı markasında kullandığı renk tonları konusunda tebrik etsek de kendisi bu sektörde ilk defa koyu cilt tonlarını düşünen isim değil. Bu fikrin ünlüler arasındaki orijini Iman’a dayanıyor. Podyumun ikonik isimlerinden Iman, “Iman Cosmetics” ile orta ve koyu tenli güzellik meraklılarına kaliteli ürünler sunuyor.

Lady Gaga – Haus Beauty

Listemizin belki de en çok şaşırtan isimlerinden olan Lady Gaga geçtiğimiz sene kendi markası olan Haus Laboratories‘in tescilini almıştı. Geçen ay ise ünlü güzel markasının tanıtım videosunu yayınlamıştı. Business of Fashion‘a özel bir röportaj veren ve ilk koleksiyonunda dudak kitleriyle birlikte baştan aşağı renkli kozmetikler olacağını söyleyen Gaga, Haus Laboratories’in Instagram’ın filtreli güzellik anlayışına karşı bir marka olacağını söylüyor. Markanın reklam filmini ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here