Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Berlin’de olan Berlin’de kalır.” mottosundan hareketle hazırlanan ve küçük bir rehber niteliğinde olan yazımızın ilk kısmı yayımlanmıştı. Bu ikinci kısımda, techno müziğin piste çağıran ritmine kaptırmanın en keyifli olduğu mekanlardan bahsetmeye devam edeceğiz.

Berlin’de partiler gece yarısına kadar başlamaz ve saat 4 sularını gösterene dek son bulmaz. Bu bilgi dışarıya çıktığınızda techno kültürünü gözlemlemek adına nokta atışı yaptırabilir.

Berghain

Techno müzik ve hedonistik kültürü Berlin’e tüm dinamizmi ile yerleştiren kulüp Berghain, bir nevi techno tapınağı. Kulüp, eskiden elektrik santrali olan binada yer alıyor. Berlin’le özdeşim kurduğunu söylemek ise abartılı olmaz. Mekanın kapı politikası oldukça sıkı.

Hatta The Telegraph Gazetesi‘nde yer alan habere göre Sven Marquardt adlı kapı bekçisini geçmek oldukça zor ve korkutucu bir deneyim.

Sisyphos

Kulüp, sert techno müzik performanslarına ev sahipliği yaptığı gibi deep house ve bu iki türün karışımından da besleniyor. Berlin’de yer alan dans pistlerinden en büyüğü ve harika bir ses sistemine sahip.

House of Weekend 

Berlin’in panoramik manzarasına erişebileceğiniz muhteşem bir terasa sahip olan kulüp, Alexanderplatz’daki eski bir ofis binasının üst katında yer almaktadır.

Tresor

Dans pistini bulmak için şehrin diğer kulüplerinde pek zorlanmazsınız ama Tresor bu bağlamda biraz zorlayıcı. İçeri girdiğinizde farklı kapı, merdiven ve tüneller olduğunu gördüğünüzde seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Aydınlatma tarzında, lazerlerin eksik olması göze çarpan özellikler arasında. Bir nevi, insanlar burada dans ederek kendilerinden kaçıyorlar.

Golden Gate

İlgili resim

Berghain’e gidip içeri giremediğinizde burası iyi bir seçenek oluyor. Kapı politikası oldukça rahat olan mekan, dış dünyadan kopuk küçük pencereler ve kaba bir ortama sahip. Lüks ve iyi seçenekler dışında sadece dans etmek isteyenlerin uğrak yeri.

://About Blank

://about blank club Berlin techno

Yıl boyunca açık bir sahne, devasa bir avluya sahip. İki ana odasının koridor ile birbirine bağlanmasıyla, Staub adlı partilere her hafta sonu ev sahipliği yapıyor.

Anomalie Art Club

ava club berlin ile ilgili görsel sonucu

Birçok dj’in performanslarını sergilemesini sağlayan küçük ve kapsayıcı bir kulüp olan AVA, kapı politikası bakımından zayıf. Genelde yerel dj’lere yer verdiği gibi cuma geceleri queer bir parti olan Techno Mittwoch ve Hot Box  ile güzel bir eğlence ortamı vaat ediyor.

Chaletİlgili resim

Dağ evi konseptli bir kulüp alanı olarak yeniden düzenlenmiş, bir nevi harap bir konak Kulüp aynı zamanda Ipse ve Club der Visionaere ile komşu. Açık hava partileri için geniş ve planlı bir alana sahip ve kapı politikasını orta olarak nitelemek mümkün.

Kaynak: 1,2,3,4

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here