Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri olmasının dışında “Berlin’de olan Berlin’de kalır.” dedirtecek techno kulüplere ev sahipliği yapıyor. Sayının fazlalığı ve hepsinin ayrı özelliklere sahip olması açısından iki yazıdan oluşan bir seri ile karşınızda olacağız.  Underground techno dünyasında saatlerce kan ter içinde dans etmek için önce bu yazıyı okuyun, sonra bavula en güzel kıyafetlerinizi yerleştirin. Başlıyoruz!

Acud Macht Neu

Müzik, performans sanatı ve dijital doku… Farklı disiplinleri bünyesinde barındıran bu kulüpte özel etkinliklerin düzenlenmediği zamanlarda içkinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca film gösterimleri de yapılmakta. İçinizde yeni bir deneyim isteği var ise Acud Macht Neu, bu isteğinizi fazlasıyla karşılayabilecek bir seçenek.

Alte Münze

Pornceptual ve Numerology gibi önemli partilere ev sahipliği yapan kulüp, bu ev sahipliği sayesinde yeraltı dünyasına hakim olmayı sonuna kadar hak ediyor. Kapı politikası oldukça katı olan Alte Münze; ayrıca opera, tiyatro oyunu ve müzikaller için de iyi bir takip noktası. Altta yer alan set ise Numerology partisinden bir kesit.

Lab.Oratory

Fetiş partiler, türlü vahşilikler için en iyi adreslerden biri olan kulüp; aynı zamanda eşcinsel bireylerin de uğrak yeri.

Birgit & Bier

Berlin Techno Kulüpleri Yeraltı Birgit & Bier

Kızarmış aperatifler, pizza ve sushi gibi lezzetli yiyecekleri menüsünde bulunduran kulüp, öğleden sonra ve sabahın erken saatlerinde yapılan partilere katılıp rahatlamak için güzel bir seçenek. Kapı politikası ise yukarıda sıraladığımız kulüpler kadar sıkı değil.

Bakımsız mimarisi ile değişik hisler uyandırabilecek bir mekan, Burg Schnabel. Komşu olan kulüplere göre enerjisinin biraz daha “değişik” olduğu belirtilmiş. Farklı bir deneyim arıyorsanız, burası sizin için uygun yer. Samimi ve saf bir hava ile sizleri karşılıyor.

Club der Visionaereİlgili resim

Cumartesi, pazar ve pazartesi günleri için hem yöre halkının hem de turistlerin favori mekanı. Kapı politikası ise orta düzeyde denebilir. Minimal ve psyhedelic müzik severlerin uğrak yeri olarak listemizde yerini alıyor. Etkinliklerin öyle çok “bangır bangır” olmadığı, iki çift laf edebileceğiniz mekanlardan bir tanesi. Ayrıca sıcak havalarda iyi bir kaçış noktası, bu özelliği ile sizi soğuk bir Margarita yudumlamaya davet ediyor.

Elseİlgili resim

Spree Nehri’nin kıyısında yer alan kulübün kapı politikası orta düzeyde denebilir. Disko ve yeraltı dans müziğini deneyimleyebileceğiniz bu mekan için pazar günleri, en verimli gün. Taş fırında pişen pizzaları olduğunu da belirtmeden geçmek olmaz.

FarbfernseherBerlin Techno Kulüpleri Yeraltı Farbfernseher

İsmi Almanca “renkli televizyon” anlamına gelen kulüp, genellikle cuma günleri tam teşekküllü dans partilerine ev sahipliği yapıyor. Sıkışık mekanda dans etmeyi sevenler için iyi bir seçim. Kapı politikası orta düzeyde olan kulübün bir diğer aktarabileceğimiz özelliği ise dumanlı bir atmosferi olması.

Water Gategolden gate berlin ile ilgili görsel sonucuSpree Nehri’ne ve ışıklandırılmış bir köprüye bakan lokasyonuyla dans pistinden inmek istemeyeceğiniz bir mekan, Water Gate. Tabandan tavana kadar cam olması ile insanda su üzerinde dans ediyormuş etkisi yaratabilir. Bu başlı başına büyüleyici bir deneyim olsa gerek! Kreuzberg semtinde yer aldığını belirtmek gerekiyor. Bu semt Türkler arasında “Küçük İstanbul” olarak adlandırılıyor. Semtte Türk nüfusu ise oldukça fazla.

Hoppetosse

İlgili resim

Yukarıda bahsettiğimiz Club der Visionaere ile komşu olan kulübün kapı politikası orta düzeyde. Mekan, minimal house ve techno seslerinin yükseldiği ve sürekli demirlenmiş bir müzik kutusu adeta.

Yazının ikinci kısmı için beklemede kalın. Dansla kalın.
“Don’t touch me. I’m dancing!”
Kaynak: 1,2,3
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here