Şüphesiz seyahat tutkunları için en maliyetli aşamalardan biri uçak bileti fiyatları oluyor. Bileti seyahatimizden birkaç ay önce almak elbette maliyeti biraz düşürüyor ancak asıl önemli olan uçak biletinizi aldığınız websiteleri…

Biz de seyahat tutkunlarına yardımcı olabilmek adına internet üzerinden uygun fiyatlı uçak bileti alabilecekleri adresleri listeledik.

1-RYAN AIR

Ryan Air bu konuda özellikle Avrupa’da farklı bir klasmanda. Uçak seyahatini biraz daha otobüs seyahati kıvamına getiren şirket özellikle Avrupa uçuşlarında, kısa seyahatleriniz için oldukça uygun fiyatlar sunabiliyor. Ryan Air için söyleyebileceğimiz olumsuz tek şey ise şu an için Türkiye’de sadece Antalya, Bodrum ve Dalaman’da hizmet vermesi…

“Ne kadar ucuz olabilir ki?” diyebilirsiniz belki ancak gerçekten çok uygun fiyata biletler bulabiliyorsunuz. Mesela, Antalya – Viyana tek yön bir bileti 13 euroya alma şansına sahipsiniz.

2-MOMONDO

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Almanya merkezli Momondo, kullanışlı arayüzü, uygun fiyat ve kampanyalarıyla iyi bir alternatif. Momondo, Avrupa’da Skyscanner ile birlikte en çok kullanılan websitelerinden biri.

3-SKYSCANNER

Gezmeyi sevenlerin en çok adını duyduğu adreslerden biri de Skyscanner. Websitesinin üzerinden hemen hemen her havayolu şirketinden uygun fiyatlı bilet alma imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda websitesi üzerinden farklı firmalarla ilgili fiyat kıyaslamalarını da görmeniz mümkün.

4-KAYAK

2013 yılında Booking’in bünyesine dahil olan Skyscanner benzeri bir websitesi. Kampanya dönemlerinde uygun fiyatlara rastlamanız mümkün. Kayak’ın Türkiye hizmeti de bulunuyor. Aynı zamanda bu websitesi üzerinden sadece uçak bileti değil, araç kiralama, konaklama gibi hizmetlere de ulaşabilirsiniz.

5-ORBITZ

Expedia’nın bir yan kuruluşu olan Orbitz de uygun fiyatlı uçak bileti bulma konusunda elinizin altında bulunması gereken adreslerden biri.

Orbitz üzerinden de araç kiralama, konaklama gibi hizmetleri de alabilirsiniz.

6-PRICELINE

Expedia gibi bir seyahat hizmet sunucusu olan Priceline üzerinden de uygun fiyata uçak bileti bulma konusunda yararlanabilirsiniz. Karşılaştırmalı fiyatları, o güne ait en ucuz bilet fiyatları gibi birçok farklı bilgiye Priceline üzerinden ulaşabilirsiniz.

7-WIZZAIR

Ryanair’ın biraz daha lokal olanı diyebiliriz Wizzair için… Macaristan merkezli bir firma olan Wizzair’ın Türkiye hizmeti bulunmasa da, yurt dışında başka bir ülkeye gitmek isteyenler için iyi bir alternatif olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here