Ubisoft sonunda korku oyunlarına Transference ile birlikte el atıyor. Asılında şirket, bu türe çok yabancı değil. Oynanış olarak çok benzemeseler de Ubisoft, yıllar önce zaten bu türe yönelmiş ve 2005 yılında Cold Fear adında Playstation 2 ve PC platformları için güzel bir oyunu bizlere sunmuştu. Fakat daha sonra ne Cold Fear’ın devamını getirildi ne de bu türe ilgi duyuldu.

Öncelikle Transference, kelime olarak olumlu ya da olumsuz bir soyut kavramının, daha doğrusu duygu yüklerinin, bir insandan başka bir insana kaydırılması anlamına geliyor. Zaten oyun tam da isminin hakkını verecek şekilde senaryolaştırılmakta.

“Seninle birlikte yaşlanır ama senden önce ölür anıların.”

Transference, ana karakterimizin dijital olarak yeniden oluşturulmuş hafızasındaki anılarda gezinerek, onun takıntılarını irdelediğimiz bir oyun olacak.

Bu hikaye kulağa hoş geliyor fakat senaryoya ilişkin bilgileri ilk duyduğumuzda aklımıza Bloober Team’ın geliştirdiği Observer oyunu geldi. İki oyunun hikayesi ister istemez birtakım benzerlikler göstermekte.

Oyunun demosu şu an Playstation Store üzerinde indirilebilir durumda. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için ise çıkışını 18 Eylül’de gerçekleştirecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here