Ubisoft dün yatırımcılarla 2019-2020 yılının ilk çeyreği ile alakalı bir konferansa ev sahipliği yaptı. Konferansta gelecek son çeyrek hakkında bilgiler de verildi.

Cyberpunk 2077 çıkış tarihinin 16 Nisan 2020 olduğunu yöneticilere hatırlatan Ubisoft, kendi cephelerinde CD Project Red ile önümüzdeki çeyrekte yarışacak oyunlarının Watch Dogs: Legion olacağını belirtti. Ek olarak 25 Şubat 2020 tarihinde satışa sunulacak olan Gods and Monsters oyunu ile de piyasada oldukça yer kaplamak istediklerini belirtti. Bu iki oyunla gişe rekoru amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Lakin mali işler genel müdürü Frederick Duguet 6 Mart 2020 yılında çıkacak olan Watch Dogs: Legion ve 25 Şubat tarihli Gods and Monsters oyunlarının Cyberpunk 2077 ile aynı tarihlerde çıkmaması ile rahatladıklarını da itiraf ettti. Kısacası Ubisoft, Cyberpunk 2077 pazarından ve domine gücünden oldukça gerilmiş durumda, oyunlarının satış politikasını buna göre şekillendirecekleri ve şimdiden bu konunun üzerine düştükleri belli. E3 konferansında Watch Dogs: Legion da oldukça ses getirmişti, iki firma arasındaki rekabet nasıl olacak merak konusu. Bu kapışmadan da karlı çıkacak kişilerin biz oyuncular olacağı da konumuzun en net ayrıntısı. Daha önce dediğimiz gibi 2020 yılı bizler için dolu dolu geliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here