Fransa’nın göz bebeği, onlarca stüdyoya ev sahipliği yapan Ubisoft’un E3 sunumu Türkiye saatiyle 11 Haziran 23.00’da başladı. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren sunum oyun severler için yeni heyecan dalgalarına kapı araladı. İşte kısa kısa notlar eşliğinde, sunumun başından sonuna doğru sıralı bir şekilde Ubisoft’un duyuruları ve gösteri notları;

Just Dance 2019 Duyuruldu

Ubisoft geçen senelerdeki gibi açılışı bir dans gösterisi ile başladı ve Just Dance 2019’u bu şekilde duyurmuş oldu. Güncel ve hit şarkılardan yaratılmış bir mix eşliğinde dans gösterileri yapıldı. En ilginç notlardan biri ise Just Dance 2019’un Wii için gelmesi haberiydi. Just Dance 2019; PS4, XBO, Switch, Wii ve Wii U için 39.99 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açık durumda. 23 Ekim 2018’de çıkışını yapacak.

Beyond Good & Evil 2 Cinematic Trailer Yayınlandı

Just Dance’in hemen ardından Ubisoft Beyond Good & Evil 2’yi görücüye çıkardı. Yeni bir sinematik trailer ile sunumunu devam ettiren Ubisoft, bir çok oyuncuyu trailer’ın sonundaki bir detayla şaşırtmayı başardı. İlk oyundan tanıdığımız Jade, trailer’ın sonunda gösterildi. Devamında HitRECord ve Space Monkey Program birlikteliği hakkında bilgiler verildi. İsteğe bağlı olarak tek kişilik ve co-op seçeneklerine sahip olacağı açıklandı.

Rainbow Six Siege: Another Mindset Belgeseli Gösterildi

Rainbow Six Siege’in 35 milyon oyuncuya sahip olduğu açıklandıktan sonra esporlaşma sürecini ve sporcuların bu cephede neler yaşadığını gösteren Another Mindset ismiyle bir espor belgeseli gösterildi.

Trials Rising Duyuruldu

“Trials geri döndü ve her zamankinden daha büyük.”

Sahneye motorlu bir giriş ve ufak bir şakayla birlikte The Crew 2 zannedilirken Ubisoft bombayı birden patlattı ve Trials Rising’i duyurdu. Kapalı betaya erişimi açık ve başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz. Trials Rising; PS4, XBO, PC ve Switch için 39.99 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açık durumda. 19 Şubat 2019’da çıkışını yapacak.

Tom Clancy’s: The Division 2 Cinematic Trailer ve Gameplay Yayınlandı

Ubisoft’un MMO’su The Division 2’den sinematik trailer ve gameplay görüntüleri yayınlandı. Ayrıca oyun hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olduk. Year One olarak adlandırılan dönemde üç genişleme paketinin ücretsiz güncelleme şeklinde yayınlanacağı ve hemen ardından sekiz kişilik takımlar eşliğinde raid’lerin olacağı duyuruldu. Sınıf sistemleriyle birlikte The Division 2’nin raid yorumunu gerçekten merak ediyoruz. Kapalı beta için kayıtlar açık, buraya tıklayarak betaya kayıt olabilirsiniz. Tom Clancy’s: The Division 2; PS4, XBO ve PC için 59.99 dolarlık fiyat etiketiyle satılacak. 15 Mart 2019’da çıkışını yapacak.

Mario & Rabbids: Donkey Kong Adventure Gösterildi

Canlı orkestra eşliğinde, eğlencelik bir sunumla Mario & Rabbids: Donkey Kong Adventure görücüye çıkarıldı. Arkada oynanışa dair görüntüler dönerken bir yandan içeriğin müziklerini dinleme imkanımız oldu. Mario & Rabbids: Donkey Kong Adventure 26 Haziran’da Season Pass’i satın alan oyuncular için erişilebilir olacak.

Skull & Bones Cinematic Trailer ve Gameplay Yayınlandı

Korsanlık temasına multiplayer, MMO türlerinde yaklaşan Skull & Bones’tan yeni fragman ve oynanış görüntüleri geldi. Nadirlik seviyesine göre; common, uncommon, rare, legendary gibi sınıflara ayrıldığını gördüğümüz oyun içerisinde grind elementlerini de barındıracak gibi görünüyor. Chat’teki çoğu kişinin de “Sea of Thieves killer” yazması da gözlerden kaçmadı. 2019’da erişilebilir olacak.

Transference Gösterildi

Spectrevision’ın psikedelik atmosfere sahip VR oyunu Transference görücüye sunuldu. Yüzüklerin Efendisi’nden tanıdığımız Elijah Wood tarafından sunulan oyun hakkında yapılan “on VR and traditional platforms” yani “VR ve geleneksel platformlarda” açıklaması kafaları karıştırdı. 2018’in sonbaharında erişilebilir olacak.

Starlink: Battle of Atlas Gösterildi

Uçsuz bucaksız uzayda geminize atlayın ve savaşlardan savaşlara koşun. Destanınızı yazın ve uzay kahramanı olun. 2017’den beri sesi soluğu çıkmayan Starlink gösterime sunuldu. Nintendo-Ubisoft birlikteliği olumlu sonuçlar vermiş olacak ki Starfox’u Starlink’e görme imkanına sahip olduk. Ayrıca Miyamoto da bu duyuru esnasında oradaydı ve kendisinde Starfox’un gemisinin bir maketi hediye edildi. Starlink: Battle of Atlas’ın Starter Edition sürümü PS4, XBO ve Switch için 74.99 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açık durumda. 16 Ekim 2018’de çıkışını yapacak.

For Honor: Marching Fire Duyuruldu

Yakın dövüş konusunda farklı bir tecrübe sunan For Honor üçüncü senesini yeni bir içerik paketiyle deviriyor. Marching Fire ile birlikte farklı faction’lar, farklı karakterler, yeni oyun modları For Honor severlerle bulaşacak. Hayranların istemiş olduğu bir çok karakter tipi bu içerikte mevcut. Ayrıca 11 Haziran – 18 Haziran arasında “Starter Edition” adı altında For Honor şu an ücretsiz.

The Crew 2 Gösterildi

The Crew 2’nin çıkışına sadece 17 gün kaldı. Bu sebepten ötürü The Crew 2’den aldığımız bilgiler o kadar da detaylı değil. Açık beta için hazırlanan bir trailer yayınlandı. 21 Haziran vaktinde açık betayı deneyimleyebilirsiniz. Oyunun betası ön indirmeye açık durumda.

Assassin’s Creed: Odyssey Gösterildi

En yeni Assassin’s Creed oyunu olan Odyssey E3 başlamadan önce tease edilmiş ve “See you at E3!” yani “E3’te görüşmek üzere” diye bir not düşülmüştü. Bununla birlikte oynanış görüntüleri ve oyunla ilişkili bir çok bilgi paylaşıldı. Assassin’s Creed: Odyssey RPG türüne yoğunluk veren bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunlarla birlikte diyaloglarımızda seçim şansımız göze çarpıyor. Yunan mı Roma mı tartışmalarına son veren Odyssey bizi MÖ 431’lerin Antik Yunan topraklarına götürüyor. Sokrates’le dahi diyalog imkanı sunan oyun aynı zamanda ana karakterimizi de seçmeyi bizlere bırakmış. Erkek ve kadın iki farklı karakter var ve biz oyuncular oyunun başında hangisiyle oynayacağımızın seçimini yapıyoruz. Assassin’s Creed: Odyssey; PS4, XBO ve PC için 59.99 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açık durumda. 5 Ekim 2018’de çıkışını yapacak.

Ubisoft’un E3 sunumu ve gösterisinin önemli satır araları bu şekildeydi. Beklediğiniz oyunların duyurusu geldi mi? Heyecanla beklediğiniz yapımlar var mı? Bu seneki Ubisoft nasıldı? Bildirmeyi ihmal etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here