Aynı anda hem Twitch Prime’ da “loot” kazanma imkanına sahip olup hem de Amazon Prime Video üyeliğiniz ile sınırsız dizi-film izlemek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise, size bu iki güzel üyeliğe çok cüzi bir miktar ödeyerek nasıl sahip olacağınızı açıklıyoruz! Ancak ilk önce şu detayı bilmenizde fayda var; Kredi kartınız ve çalışan bir mobil hattınız yok ise hemen sahip olmalısınız! Kredi kartınızın da Visa olması gerekiyor yada Amerika’ya uyumlu başka bir kredi kartı olmalı ve online alışverişe açık bulunması gerekiyor. Çünkü Amazon, iyi niyetinizi test etmek amacıyla kredi kartınızdan 1 USD çekip sonra iade ediyor. Ayrıca, Amazon.com’da hesabınız yoksa da yapacağımız işlemler sırasında kullanmak için yeni bir hesap edinin.

Twitch Prime üyelik bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Öncelikle yukarıda görmüş olduğunuz ekran çıkıyor ve ” You got it, boss. Let’s do this. ” hatası dönüyor. ” Oh no we can’t enable your twitch prime ” Error mesajı alıyorsanız bir yerlerde hata yapıyorsunuz.

Öncelikle yaptığınız hatanın; ”Ülke” bazlı olup olmadığından emin olmalısınız ve daha önce hangi yolu izlediyseniz hepsini iptal etmek zorundasınız.

Yani, bütün yaptığınız prime üyelik adımlarını iptal etmekle başlayın. Yoksa asla golden pack‘i alamazsınız.

 

Herşeyi iptal ettiğinize eminseniz yada bu yola hiç çıkmadıysanız zaten iyi durumdasınız, başlayabiliriz. İşe Prime Video‘dan başlayacaksınız. Bu linkten siteye gidin ve sitenin içerisinde elbet karşınıza bir yerde ”Start your free trial” başlıklı bir yazı bulacaksınız. Buna tıklayıp kredi kartı bilgilerinizi ve ev adresinizi hatta telefon numaranızı da düzgün bir şekilde girin. Üzerine telefonunuza gelen 1 USD’lik işlem mesajını göreceksiniz, işte bu iyi haber. Bu durum, Amazon’un verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit etmiş demektir. Burdan üyeliğinizi ”Turkey” olarak yapıp kendinizi Türk vatandaşlığında göstermeniz şart! Eğer bu seçenek yoksa, sitede mutlaka karşınıza lokasyon değiştirmenizi öneren bir tavsiye çıkacak ve buradan ”Turkey” i seçin ve kaydedin.

Dip Not: KESİNLİKLE! Amazon.com’ daki Prime’ı (Amazon Prime)’ı aktif etmeyin. Orada da 30 günlük bir free trial muhabbeti karşınıza gelecektir. O sizi Amerika vatandaşı olarak tanımlıyor ve hesabınız Amerikan olduğu için sonrasında ne yaparsanız yapın kendinizi Türk gösteremiyor ve hep yukarıdaki ” Oh, No ” ile başlayan sinir bozucu hatayı alıyorsunuz.

Eğer bu kısım tamam ise, bu sayfanın hafif alt kısmında zaten size ücretsiz denemenizi başlatma önerileri çıkacak.

Seçmeniz gereken ülke şekliniz bu şekilde olmalı. Herhangi bir ülke bayrağı var ise hemen bu dünya işaretine tıklayın ve ” Video worldwide plan ”  veya ” Other Parts of the World ” yazdığına dikkat edin yoksa başka bir ülkenin vatandaşı olarak gözükürsünüz ve bundan ötürü; Adres/Kredi Kartı/Konum bilgileriniz tutarsız olur ve ” Oh, No! ” ile başlayan hatayı alırsınız. Tekrar amazon hesabınıza bağlanmanızı isteyen bir ekran karşınıza gelebilir, bu kısımda normal amazon hesabınızın mail adresi ve şifresini girmeniz yeterli olacaktır. Bu dünya işareti de artık Twitch Prime‘ ın dünya çapında kullanılabilir olduğunun göstergesi. Eskiden tüm ülkelere açık değildi. Şu an sadece; Japonya, Hindistan ve Çin ambargolu durumda.

Evet herşey yolunda ise ve herşeyi doğru yaptıysanız ekranda kısa bir süre sonra karşınıza ”Success” yazısı ve alttaki ekran karşınıza belirecek ve add your loot to your account gibi birşey demeniz yeterli olacaktır.

 

Yukarıdaki ekranı gördüyseniz Twitch & Amazon Prime’ınız aktif durumdadır.

İlk 6 ay boyunca 2.99€’ya dizi ve film izleme fırsatınız ve ayrıca her ay dilediğiniz bir kanala Twitch Prime ile abone olabileceksiniz. 6 ayın sonunda ise; 5.99€’luk bir fiyata çıkıyor.

 

Bir başka “nasıl yapılır” yazı dizimizde görüşmek üzere, Amazon Prime’ınızın keyfini çıkarmanız dileklerimizle 🙂

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here