Şarkıcı ve söz yazarı “Twist“, veya gerçek adıyla Laura Hermiston, duyulabileceği kadar punk ve “DIY” duyulan, araba garajlarında konserler veren grupların kaset prodüksiyonlarını yapan Toronto’nın ünlü plak şirketi Buzz Records‘un iddialı varislerinden biri. Dolayısıyla, Dilly DallyWeaves, ve Odonis Odonis gibi grupların çıkış noktası olan bu plak şirketinin onu zaman içerisinde yeraltından spot ışıklarının altına taşıyan estetiği ve felsefesi; şaşırtmayan bir biçimde Twist‘in yeni albümü “Distancing“de de temsil edilmeye devam ediyor.

Tıpkı Dilly Dally‘nin Katie Monks’u ve Weaves‘in Jasymn Burke’u gibi, Twist‘in de klasik rock gelenekselliğini bir kenara atarak yaratıcı ve yenilikçi bir düşünce yapısı içerisinde bulunma arzusu taşıdığı çok açık. Yeni albümü “Distancing” de -işte tam da bu sebeplerden dolayı- intizamsız bir ruhun aldığı sağduğuya aykırı kararların dışa vurumcu bir tavırla sergilenmesinden ibaret bir albüm aslında. Twist‘in, bu albümünde şakacı fakat hilebaz bir tavır sergilemek ile yaptığı seçim; bu albümü dinlemesi zor, fakat saygı duyulası bir hale getiriyor.

Twist‘in şarkı sözü yazarlığı ise 1960’ların kadın müzik gruplarının “pop” dalı altında yakaladıkları samimi sadeliklerini andırıyor. Aydınlık vokal melodileri ile çiftleşmiş, hem melankolik hem de neşeli duygular içeren şarkı sözleri ile birbirlerine soğuk davranan aşıklar, uzun yollar ve açık kapılar hakkında konuşan Twist‘in bu albümde kullandığı temalar sade oldukları kadar şeffaflar. Bu temaları, arka planda sözlere nazaran daha karmaşık tınılar ile dinleyicisine sunan Twist, hayal gücü ve becerikliliği ile ortaya koyduğu bu samimi ve özgün albüm ile övgüyü kesinlikle hak ediyor.

Albüme aşağıdaki spotify linkinden ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here