21 Kasım 2018’de Babylon‘da yerli müziğin yeni formlarını keşfettik. Bu keşifte bize İrem Candar, Birkan Nasuhoğlu, Canozan, Nova Norda ve Fikri Karayel & Ufuk Kevser eşlik etti.

Sahnede bizi ilk olarak İrem Candar karşıladı. Teoman ile işbirliği olan “Bana Öyle Bakma” adlı parçayla açılışı yaptı. Daha sonra Kayahan‘ın “Seni Versinler Ellere” şarkısını yorumladı. “Beni Bana Bırakın” ve “Göğe Bakalım” da seslendirdiği parçalar arasındaydı. Ayrıca Aleyna Tilki‘nin “O Sen Olsan Bari” şarkısını da yorumlayan İrem Candar‘ın sahne hakimiyeti, akıcı performansı ve samimi iletişimi dinleyenlerine duygu yüklü ve sıcak bir atmosfer yaşattı.

Sahne alan ikinci isim ise Birkan Nasuhoğlu oldu. İlk başta sahnede sadece kendisi ve akustik gitarı olan Nasuhoğlu‘na ilerleyen dakikalarda grubun diğer üyeleri de eşlik etti. Konsere başlamadan önce sohbet havasında açılış yapan sanatçı, bu geceki konseri için “Yaşadığımız şeyleri tekrar yaşayacağız.” diyerek “O Olmasa” adlı parçasını, ardından da “Tutkuyu kaybettiğimizi düşünelim.” diyerek “Ne Yapayım Bari“yi söyledi. Aşık Veysel‘den “Güzelliğin On Par’ Etmez“i yorumladıktan sonra sahneye Elçin Orçun katıldı, birlikte “Varsa Yoksa” ve “Bi’ Fazla” adlı parçalarını seslendirdiler.

Sahneye grup arkadaşları da geldikten sonra enerjiyi fazlasıyla arttıran Nasuhoğlu, gecenin son şarkısı olarak “Karıştı Ortalık“ı, şarkı hakkında “Kendimden bahsediyorum yani herkesten.” diyerek seslendirdi.

Üçüncü isim olarak sahneye Canozan geldi. “Sar Bu Şehri” ile açılış yapan sanatçı, “Gerçek olaylardan esinlenilmiş bir şarkı.” olarak tanımladığı “Tarlabaşı Blues“u söyledi. Daha sonra Damla Eker‘in de katılımıyla Canozan‘ın 16 Kasım’da çıkardığı akustik albümü “Dolunay“dan “Gündelik Düşler Fırtınası“nı söylediler. “Bul Beni“, “Mutlu Olmak Zordur Derler“, “Bir Şey Var“, “Sen Kocaman Çöllerde” ve “Delirmiyorsan Tebrikler” de sanatçının söylediği şarkılar arasındaydı. Enstrümantal ve vokal olarak kayıttan dinliyormuş hissi veren başarılı bir performans dinledik.

Dördüncü isim ise Nova Norda oldu. Geceye elektro-pop esintisi katan sanatçı, “Dinozorlar” isimli şarkısıyla açılışı yaptı. Sahnede durmak bilmeyen ve dinleyiciler kadar kendisi de eğlenen Nova Norda; gecenin devamında en son teklisi olan “Beni Biraz“ı, “Varım“, “Dinozorlar (Akustik)“, “Boşver!“, “Çıktım Bir Yola” ve henüz yayınlamadığı şarkısını -“Kuzeyi bul, kuzeye kaç, kuzeyini bul ve gözünü aç.“- ilk defa seslendirdi.

Gecenin kapanışını ise Fikri Karayel & Ufuk Kevser yaptı. “Ufuk Kevser – Yol“, “Teoman – Renkli Rüyalar Oteli“, “ZHU – In The Morning“, “Oscar and the Wolf – You’re Mine” ve “Justin Timberlake – SexyBack” parçalarını dinleyicilere kendi yorumlarıyla sunan ikili; yüksek enerjileriyle dinleyicilerine canlı dakikalar yaşattı.

Farklı müzik türlerini tattığımız renkli bir gece oldu. Yerli müzikte yeni yeteneklerin tutkularına tanıklık ettik. Bazen keman eşliğinde poetik ezgiler ve akustik gitar eşliğinde sade tınılar dinledik, bazen de yüksek baslarla enerjiyi damarlarımızda hissettik. Samimi bir konser ortamı sayesinde arkadaşlarımızla kendi aramızda müziğimizi açmış ve sohbet ederek şarkılar söyler gibi sanatçılara eşlik ettik.

Bu gece keyifli dakikalar geçirmemizi sağlayan bütün sanatçılara ve New East Waves ekibine teşekkür ediyoruz. Müzikte yeni isimlere şans vermenizi tavsiye ediyor ve müzik dolu günler diliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here