PUBG ile beraber Battle Royale oyun türü oldukça popülerleşti ve bu oyun türünde oyun sayısı oldukça arttı. Fortnite ve Apex Legends gibi büyük farklılıklara sahip olsalar da Battle Royale türündeki diğer oyunların ücretsiz olması, PUBG’nin piyasadaki yerini sarsmıştı. Bunların yanında PUBG’nin sistem gereksinimi ve optimizasyon sorunları tartışma konusu olmuştu.

Yapımcılar buna alternatif bir çözüm olarak daha düşük sistem gereksinimi isteyen ve ücretsiz olan PUBG Lite‘ı çıkarttılar. Türkiye’nin de dahil olduğu Lite sürümü bugün itibari ile erişime açıldı ve oldukça ilgi topladı. Oyun sunucularına erişimin açılmasıyla birlikte PUBG Lite’ın tüm özellikleri ortaya çıktı.

İşte PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri

Modlar

PUBG Lite’ta bizleri tıpkı PUBG’nin normal sürümünde olduğu gibi gibi antreman modu, solo modu, squad modu ve solo squad modu karşılıyor. Malesef ki en çok tercih edilen Duo modu Lite versiyonunda bulunmuyor. Ayrıca normal PUBG’deki gibi FPP(karakterin gözünden) ve TPP(karakterin arkasından daha geniş) perspektif açılarıyla oynanabiliyor.

Sezonlar

Oyun içindeki istatistiklerinizi takip edebileceğiniz ve başarı sıralamanızı görebileceğiniz sezon bitimleri de PUBG Lite ile oyuncularla buluşuyor.

Haritalar

PUBG’ye son eklenen Vikendi haritası hariç tüm haritalar PUBG ile aynı. Vikendi haritasının eklenip eklenmeyeceği hakkında bir bilgi yok.

Haritaların kullanımı

PUBG Lite, bu konuda PUBG’den biraz daha avantajı ve kolaylık sağlıyor. PUBG Mobile sürümünde yer alan seslerin yönünü görme özelliği PUBG Lite’ta da bulunuyor. Bunun yanında aracınız bıraktığınız yerde haritada gözüküyor.

Oyun İçi Ödüller ve Pass

Normal sürümde de olduğu gibi Lite versiyonunda Battle Points (BP) kazanmaya devam edeceğiz. Normal sürümde Pass ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılıyordu ama Lite versiyonunda Pass sadece ücretsiz olarak bulunuyor.

Sesli İletişim

Lite sürümünde, Normal sürümdeki ile aynı işleyişe sahip bir sesli iletişim özelliği bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here