Türkiye sınırları içerisinde bulunan müze ve ören yerlerini markalaştırmak adına Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan yapıların sosyal medya hesapları ve web siteleri tek çatı altında toplandı.

Ziyaretçiler https://turkishmuseums.com/ adresinden tüm müze ve ören yerlerine ulaşabilir, gezdikleri müzelere ilişkin görüş ve önerilerini aynı sayfa üzerinden direkt Bakanlıkla paylaşabilirler. Sosyal ve dijital medyadaki müze tanıtımı iletişim stratejisinin belirlenmesinin ardından oluşturulan ortak ağda, bilgi verici paylaşımların yanı sıra Türkiye’deki müze ve ören yerlerine ilişkin fotoğraf ve videolara da yer verilmektedir.

Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, kültür turizmi alanındaki sahip olunan potansiyelden daha çok faydalanmak, turizm sektöründe müze turizminin payını artırmak, müze ziyaret oranlarını ve müze turizmi gelirlerini yükseltmek, zengin kültür ve sanat mirasına yönelik farkındalığı artırmak, turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılmasına katkı sağlamak için çalışmalar sürdürülmektedir.

“Turkish Museums” çatısında buluşan tüm müze ve ören yerlerinintanıtımı için Bakanlıkça çekilen 9 kısa video ve nadide eserlere ait fotoğraflar Facebook, Instagram, Youtube, Twitter ve Tripadvisor hesaplarından takipçilerin beğenisine sunuluyor.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here