Mu Tunç​’un yazıp, yönettiği, başrollerinde Burak Deniz ve Büşra Develi​‘nin rol aldığı Türkiye’nin ilk punk filmi Arada, ilk gösterimini 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’​nde yapmaya hazırlanıyor!

Filmde İstanbul’u terk etmek isteyen Ozan’ın bir günlük macerası anlatılıyor. Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eden Ozan, İstanbul’da yaşayan genç bir punk’tır. Ozan’ın babası Altan da müzik kariyeri olan bir sanatçıdır fakat darbe ile kariyeri sona ermiştir. Ozan’ın geleceği hakkında konuşmaya başlayan baba-oğul, şiddetli bir tartışmaya koyulur. Yaşanan tartışmanın ardından evi terk eden Ozan, arkadaşı Deniz’den Kaliforniya’ya giden bir gemi hakkında bilgi alır. Hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat bulan Ozan, kız arkadaşı Lara ile birlikte İstanbul’un altını üstüne getirerek bileti ararlar.

Mu Tunç’un kendi ailesinin hikayesinden ilham aldığı Arada, hurdalıkta yer alan çılgın partilerinden nargile kafelere kadar birçok mekanda İstanbul’un gizemli yeraltı kültürlerini resmediyor. Filmde Selim Bayraktar,​ Deniz Celiloğlu​, Ceren Moray​, Seda Akman​, Cem Başeskioğlu​, Eriş Akman​, Yüksel Ünal ​da yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here