İnternet kullanıcılarının merakla takip ettiği konuların başında gelen Adil Kullanım Kotası’nın kaldırılacağı haberi 2016 yılının sonlarından itibaren gündemdeydi.

Beklenen oldu ve BTK’nın aldığı karara göre 1 Ocak 2019’dan itibaren Adil Kullanım Kotasının kaldırılacağı geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyuruldu. Tabi süreç ve dikkat edilmesi gereken detaylar için gözler internet sağlayıcılarına çevrilmişti.

Bu konuda Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan gönüllere su serpen bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

-“Biz Turkcell olarak 1 Ocak itibarıyla Turkcell’li iki milyondan fazla ev ve iş yerinde, dijital ekosistemde diledikleri gibi yaşayabilmeleri için daha önce de sonuna kadar desteklediğimizi belirttiğimiz AKK’sız internet kullanımını başlatıyoruz. Mevcutta, AKK tekliflerinde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK’sız internet dünyasına geçiriyoruz.”

Önümüzdeki ay ne gibi gelişmeleri beraberinde getirir bir şey söylemek zor ancak yetkililerin böyle açıklamalarla kullanıcıları bilgilendirmesi artacak gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here