Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
10

Sit-com sevenlerin bileceği üzere şu an devam etmekte olan en popüler dizi The Big Bang Theory’dir. İlk sezonlarına bakarak hem bu kadar bilimsel hem de bu kadar eğlenceli olabilmesi oldukça şaşırtıcıdır. Ve karakterler dizideki zeka ve sosyal özellikleri bakımından bizden oldukça farklıdır. Şimdi bu karakterleri birer birer inceleyelim.

Dr. Sheldon Cooper

Her ne kadar dizinin ilk sezonda ana karakter Leonard olarak görünse de dizimizin ana karakteridir. En belirgin özelliği insan üstü zekasıdır. Zekasına zıt olarak sosyal olaylarda da o kadar kötüdür. Tam bir düzen hastasıdır. Güne göre pijama düzeni ayarlayacak, tuvalet çizelgesi tutacak kadar manyaktır. Ayrıca temizlik hastalığı da mevcuttur. Sosyal yönden de kötü olduğu için zamanının çoğunu bilgisayar ve konsol oyunlarına, dizi ve filmlere (özellikle Star Wars ve Star Trek) ve çizgi romanlara ayırmaktadır. Favori karakteri Flash’tır. İlk ve tek sevgilisi Amy Farah Fowler’dır. Dizide en yakın arkadaşı ise Leonard’dır, ve dünyayı Howard’a dar etmektedir. Dizideki mesleği ise teorik fizikçiliktir ve diğer tüm meslekleri aşağılamaktadır. Hatta dizide karanlık madde ve Sicim Teorisi üzerine çalışmaktadır.

Dr. Leonard Hofstadter

Dizideki bilim adamları arasında herkes sosyal olarak kötüdür ama aralarında en iyi sosyal yapıya Leonard sahiptir. Ev arkadaşı olarak Sheldon’a katlanmak zorundadır. Annesi tarafından sevgi görmediği dizide çok kez işlenmiştir. Ve dizide ilk kız arkadaşına sahip olan karakterimizdir. Ayrıca dizinin afeti olan Penny ile sevgilidir. Leonard dizide bir deneysel fizikçidir.

Penny

Dizideki rolü Leonard ve Sheldon’ın karşı komşusudur. Sheldon hariç hepsi Penny’e güzelliğinden dolayı vurulmuştur hatta. Taşradan gelip California’da aktris olmaya çalışan ‘aptal sarışın‘ rolünü üstlenmektedir. Hep aptal ve kaslı adamları sevgili edinmektedir, ta ki Leonard ile sevgili oluncaya kadar.

Dr. Rajesh Koothrappali

Hindistan’dan gelmiş bir astrofizikçidir. Babası jinekologdur ve Hindistanda çok zengindir . Dizinin ilk sezonlarında alkol almadan kadınlarla konuşamamaktadır. Howard’ın en yakın arkadaşı rolündedir. Çok değişik bir giyim tarzına sahiptir. Tabii ki çok güzel bir Hint aksanına sahiptir. Bunların yanında köpeği ile acayip bir ilişkiye sahiptir.

Howard Wolowitz

Dizide master dereceli yüksek mühendistir. Her ne kadar iyi bir meslek gözükse de Sheldon sürekli dalga geçmektedir mesleğiyle. Aynı zamanda astronottur.  Dizinin ilk sezonlarında sapık bir karakter olsa da son sezonlarında evinin erkeği çocuklarının babası olmaktadır. En yakın arkadaşı Raj’dır. Ve Hintli aksanıyla dalga geçmektedir. Sheldon’a da fırsat buldukça laf sokmaktadır. Çünkü Sheldon her fırsatta mesleğiyle dalga geçmektedir. Kendisi 30 yaşına kadar annesiyle yaşamış ve şımartılmıştır, bunun sebebi 9 yaşındayken babası tarafından terkedilmesidir. Dizide Bernadette ile evlidir. Yahudili oluşuyla da dikkat çekmektedir.

Dr. Amy Farah Fowler

Amy dizide bir nöroloji profesörüdür. Dünya üzerinde annesi de dahil Sheldon’a katlanabilecek tek kadın ve sevgilisidir. Diziye girdiğinden beri cinsel olarak aç bir karakterdir. Özellikle kötü giyimi ve bakımsızlığı ile dikkat çekmektedir. Diziye sonradan katılan bir karakterdir.

Dr. Bernadette Rostenkowski

Dizide mikrobiyoloji alanında büyük bir ilaç firmasında çalışanı temsil etmektedir. Ve Howard’ın eşi rolündedir. Çok kısa ve minyon yapısıyla dikkat çekmektedir aynı zamanda çok ince sesi de karaktere tam uymaktadır. Diziye sonradan giren karakterlerden biridir.

Stuart

Howard bir çizgi roman dükkanı sahibidir. Tabi ki en büyük müşterisi bizim ekiptir. Hiçbir sosyal grupta hatırlanmayan ve fark edilmeyen bir tip olan Howard, tabiri caizse tam bir parazittir. Dizinin bir bölümünde Howard’ın annesiyle sevgili olmuştur, bir kısmında da Howard ve Bernadette ile beraber yaşamıştır

Mrs. Wolowitz (R.I.P)

Howard’ın annesidir. Howard 9 yaşında terk edildikten sonra Howard’ın her şeyi olmuştur. Dizide hiç kamera karşına çıkmamıştır, fakat bağırarak konuşmaları ile ünlüdür. Howard evden ayrıldıktan sonra Stuart ile sevgili olmuştur. 2014 yılında canlandıran oyuncu Carol Ann Susi’nin vefatı üzerine diziden ayrılmıştır.

Ek olarak diziye birçok ünlü isim katılmıştır. Bunlar arasında Stephen Hawking, Bill Gates, Professor Proton ve Star Trek’ten Will Wheaton da bulunmaktadır.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
10

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here