En başta 2011’de Göstembil Project adı ile performanslarına başlayıp ardından aynı yıl 16. Roxy Müzik Günleri‘nde birinci olmalarıyla müzik hayatlarına devam eden Barış Demirel‘in de dahil olduğu dört kişilik ekip aslında ambient, shoe-gaze, avant-garde, caz ve Türk müziği gibi birçok müziği icra ediyor olsa da onları kendi deyişleriyle “Türk ezgileriyle trompet odaklı rock müziği yapan bir ekip” olarak tanımlamak daha doğru olur.

İlk albümleri olan T.E.A.R 2015’in Ocak ayında 6 parçalık bir albüm olarak piyasaya sürüldü. Albümde öne çıkan ve aslında grubun duyulmaya başlamasına ön ayak olan iki parça var: Ağlamam Apartmanı’nda Bir Çiçek ve Aşk Fezalarında Meşk Astronotu. İlki 2 dakika 11 saniyelik süresiyle ne kadar kısa bir parçaysa Aşk Fezalarında Meşk Astronotu da 7 dakika 25 saniyelik süresiyle bir o kadar uzun ve çarpıcı diyebiliriz.

5 Ekim 2018’de yayınladıkları Babamgil teklisi ise, aynı yıl çıkardıkları ikinci stüdyo albümleri olan Fail-Play‘in içinde de yer alıyor. Verdiği bir röportajda da belirttiği gibi Barış Demirel de kendi albümünün “Hem rock, hem caz, hem indie hem de world music festivallerinde çalabilecekleri bir albüm” olduğuna inanıyor.

Şarkının ismi aslında parçayı dinlediğinizde yaşayacağınız buruk bir mutluluğun ve hüznün habercisi olsa da, dinlemeden tam olarak neler hissedeceğinizi kestiremeyeceğiniz bir parça olan Çok Derinlerde O Kadar Mutluydum Ki’yi buraya bırakıp keyifli –hüzünlü desek daha doğru olabilirdi– dinlemeler diliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here