Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

Mertcan Çeliker 22 yaşında ve 3 yıldır müzikle uğraşıyor. Müzikal çalışmalarında Clexis adını kullanıyor. Müziğe çocukluğundan bu yana ilgisi var ve bunda en büyük etken kuzeninin müzisyen olması. Başta prodüksiyon işlerine hobi olarak bakan Mertcan, daha önce yapılmış parçalara eğlence amaçlı remixler hazırlıyordu fakat geçen 3 senenin ardından prodüktörlüğü profesyonel bir iş olarak gördüğü için kendi parçalarını hazırlayıp Youtube sayfasında yayımlamaya başladı.

“Prodüksiyona müziğin sadece belli bir aşamasına veya belli bir enstrümanına değil de tamamına hâkim olmak istediğim için geçtim.” diyor Mertcan. Başladığı günden bugüne başta trap, dubstep, progressive house olmak üzere birçok farklı türde müzik yaptı ama şu an tamamen trip hop tarzına geçiş yapmış durumda. Mertcan, bu türü hem yapmaktan hem de dinlemekten fazlasıyla keyif aldığını belirtiyor.

Mertcan’ın müzikle ilgili ilk hedefi vokalli birkaç çalışma yapıp albüm çıkarmak. Şu an üzerinde çalışmaya devam ediyor ve önümüzdeki aylarda albümünü tamamlayıp yayımlamayı düşünüyor.

Bizler de bu genç ve yetenekli arkadaşımızın müzik hayatında başarılar diliyoruz.

Daha fazla müzik için Mertcan’ın soundcloud hesabına buradan ulaşabilirsiniz:

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here