30 Nisan 1991’de Houston, Texas’da doğan ABD’li rapper Travis Scott geçtiğimiz yaz çıkan son albümü Astroworld için tasarlanmış ve üretilmiş hayran ürünlerinin gelirlerini geçtiğimiz günlerde kürtajın yasaklanması ile gündeme gelen Alabama eyaletinde faliyet gösteren Planned Parenthood isimli yardım kuruluşuna bağışlayacağını açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde muhafazakarlığı ile bilinen Alabama eyaletindeki 25 senatör tarafından hazırlanan “kürtajın istisnai durumlar dışında yasaklanması” tasarısı senato tarafından onaylandıktan kısa bir süre sonra yine Alabama eyaletinde gerçekleşen Hangout Music Festival’de sahne alan Travis Scott, festival döneminde satışa çıkan tüm hayran ürünlerinden gelen gelirlerini kadın doğumu konusunda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren hayır kurumu olan Planned Parenthood’a bağışlayacak.

Bu davranışı ile de bir insan hakları mesajı veren Travis Scott sahnede “Bu gün elde ettiğim tüm geliri Planned Parenthood’a bağışlıyorum. Alabama’da olanları hissedebiliyorum. Hepinizi seviyorum ve sevginin sizler için en güçlü şey olduğunu bilmenizi istiyorum.” dedi ve sıradaki şarkısını kadınlara adadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here