Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

İzmir’de yaşayan ve küçük yaşlardan beri hip-hop kültürünün içerisinde olan, son dönemlerin popüler ismi Onur Dinç -sahne adıyla Khontkar- son bir yıl içinde yayınlamış olduğu “Mary Jane”, “Kime Ne”, “Hiçbir Şeyim Yok” ve “Bu Şehir Benim” isimli şarkılarıyla pek çok müzikseveri kısa sürede etkilemeyi başardı, aynı zamanda kurucu üyesi olduğu ve şarkılarını da bu etiketle yayınladığı “RedKeys Music” adlı müzik şirketinin Türkiye’deki trap müziğin temellerinin oluşmasında büyük rolü bulunuyor.

“Senin her türün ayrı bi zevk
Mary Jane, Mary Jane, Mary Jane
Seni istiyorum yanımda her gün
Bu durum beni mahvedecek (skrrt)”

İlk kayıtlarını 2004 yılında almaya başlayan Khontkar’ın yaşadığı zorlu yaşam şartlarına, yapmış olduğu müzikleri dinleyerek şahit olabilirsiniz. Yaptığı müziğin o dönem Türkiye’sine göre oldukça farklı ve yeni olmasından dolayı beklediği ilgiyi göremedi. Ardından müzikle ilgili gereken eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurarak Türkiye’deki trap müziğin tuğlalarını dizmeye başladı.

2010 yılında “Crimeland” isimli albümünü yayınladıktan sonra 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi‘nin Müzik Teknololojileri bölümüne kayıt yaptırdı. Eğitimine devam ederken müzik kariyerini de aksatmadan başarılı bir şekilde devam ettirdi. 2015 yılında “WHOISTHAT” isimli bir EP ve hemen ardından “NOBODI” isimli albüm yayınladı.

Khontkar’ın yakın geçmişine göz attığımızda ise 2017 yılında “Mutfak”, “Mutfak II”, “RedKeyGang”, “Hiçbir Şeyim Yok” isimli single parçalarını, “Everything is on the Table” isminden oluşan Ep’ini ve Khontkar, Young Bego, Metth, Bixi Blake ve Batu işbirliğiyle ortaya çıkarttığı “RedKeyGang la Familia” albümünü piyasaya sürdü. 2018 yılında ise “Kime Ne”“Mary Jane” ve “Yok Ötesi (FATM Remix)” isimli son dönemin oldukça popüler olan şarkılarını yayınladı. Yeni albüm çalışmaları ise devam etmekte beklemede kalın!

“Kendini bükerek iyi bir sanatçı olamazsın.”

#FREEKHONTKAR

Tweet #FreeKhontkar

 

Kaynaklar: 1, 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here