Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Mervan Tuzcuoğlu, coverları, kendi sözleri ve besteleriyle birçok başarıya imza atmış bir isim. Şarkılarını seçme tarzından mıdır bilinmez ama her şarkısı sesine tam oturuyormuş gibi gelmesi tesadüf değildir zannımızca. Biz de gün geçtikçe başarısına başarı katan bu isimden biraz bahsetmek istedik.

Müzikle ilk kesişmesi 10 yaşındayken müzik öğretmeninin Türk halk müziği korosuna almasıyla başlamış. Solo türkü söyleyerek koro içerisinde yer almış. Mervan, müzikle ilgilenmek istemiş ancak ailesinden ve çevresinden yeterince destek alamamış. Abisi ve babası mühendis, akrabalarının çoğu ise fen alanında meslek edinegelmiş olduğu için kendisi de iç mimar olma kararı almış. Geçtiğimiz sezonda “O Ses Türkiye” programında şansını denemiş ancak ikinci turda elenmiş. Müzik için güzel projeleri olduğunu dile getiren sanatçı, youtube paylaşımlarına ağırlık verdiğini, 2018 sonbahar aylarında bir single çalışması düşündüğünü ve cover çalışmalarına devam ettiğini belirtmiştir. O Ses Türkiye Performansı

Hem mimar olma yolunda ilerleyen hem de özgün müziği tüm dünyaya duyurmak isteyen, sesinin netliğiyle kendine hayran bırakacak bir isim. “Benim için önemli olan her sanatçıdan kendime yakın bulduğum parçayı kendi müziğimle ve tarzımla harmanlayarak sentezleyebilmek.” diyen Mervan Tuzcuoğlu’nun yaptığı unutulmaya yüz tutmuş bazı şarkıların coverları ve kendi yazarlığı dahilinde olan parçalarından bir liste oluşturduk. Umarız keyifle dinlersiniz!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here